pasif-gelir-logo

Pasif gelir nedir ? Pasif Gelir Fikirleri Neler !

Dropshipping klavuzu : Pasif gelir nedir ? Pasif Gelir Fikirleri Neler !
Özet

Pasif gelir nedir ? Pasif Gelir Fikirleri Neler ! Pasif gelir : Bir ana faaliyete ek olarak para elde etmek için yapılan kısa, orta veya uzun vadeli yatırım. Bu yazıda size, özellikle gayrimenkule yatırım yapma tekniklerinin neler olduğunu açıklıyoruz!

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir , alıcıdan herhangi bir çaba gerektirmeden finansal girişler üretmeyi içeren bir nakit akışı şeklidir. Aynı zamanda belirli bir faaliyet veya çalışma olmadan para kazanmakla da ilgilidir. O zaman “uyurken para kazanmak”tan bahsediyoruz. Bununla birlikte, bu gerçek tanım, bir miktar tuzla alınmalıdır: pasif veya aktif herhangi bir parasal gelir, bir yatırım gerektirir ve şekli ne olursa olsun! Yıllık gelir elde etmek için çeşitli yatırım türleri vardır:

 • Finansal katkı
 • Fiziksel çaba
 • Entelektüel bir katkı
 • Maddi katkı

Bir yatırımın aşağı tarafında yaratılan aktif gelir ile temel fark, yatırımın yukarı yönde yapılmış olmasıdır. İşte bazı pasif gelir örnekleri:

 • Borsaya yatırım yapmak: örneğin şirket hisselerinin satın alınmasına mali katkı
 • Kiralık gayrimenkul: kiralık bir mülk aylık gelir sağlar
 • Kitap pazarı: Bir kitap yazmak, yazarının gelirden pay almasına olanak tanır.
 • Uzun vadeli kar hedefi olan bir çevrimiçi eğitimin oluşturulması

Ayrıca sadece çevrimiçi pasif gelir kategorisi vardır ve bu nedenle ilham perisi adı verilen önemsizdir. Bu iş ilham perisi, yazar Tim Ferriss tarafından “4 saatlik hafta” adlı kitabıyla ortaya atıldı.

Pasif gelirin faydaları nelerdir?

Her şeyden önce, pasif gelir, bir ana faaliyet için ek bir para kaynağı kazanmanıza olanak tanır. Bu, vergi ödemeyi kolaylaştırabilir, servetinizi artırabilir ve uzun vadeli bir güvenlik ağı sağlayabilir. Çevrimiçi bir iş kurmak istiyorsanız, ek gelire veya yan paraya sahip olmak özellikle ilgi çekicidir.

Pasif Gelir Oluşturun

Bir girişimci olarak, gelirinizi daha verimli bir şekilde artırmanın yollarını bulmak, işletmenize hızla ölçeklenmesi için ihtiyaç duyduğu esnekliği verebilir. Tatile çıkmak, bir ortak çalışanı işe almak veya yeni envanter sipariş etmek: Hangi yöne gitmek isterseniz isteyin, farklı iş modellerine dayalı gelir akışları eklemek size yeni yollar keşfetme özgürlüğü verir.

Pasif gelir nasıl elde edilir?

Pasif gelir elde etmeye çalışmadan önce , düzenli bir finansal akışa sahip olmak için birkaç gelir kaynağına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. İlham perisi ise yatırım veya işinize ayırabileceğiniz zamana da odaklanmak gerekir. Başından itibaren, haftada birkaç saat ayırmak gereklidir, çünkü sakin bir yatırım yapma şansı daha yüksek olacaktır. Hafta içi meşgulseniz, hafta sonu projenize odaklanmak için mükemmel bir zaman olabilir!

İkinci olarak, becerilerinize göre bir yatırım seçmelisiniz. Bu, alınacak riskleri sınırlayacak ve projenizde size daha fazla güvenlik getirecektir. Örneğin finans ile ilgili bir işiniz varsa borsa yatırımı tam size göre. Aynı şey, bu alanda uzmansanız, kiralık gayrimenkul yatırımı için de geçerlidir.

İşte 2022’de pasif gelir elde etmek için 19 yatırım fikri:

 • Bir stoksuz satış işi başlatın (dropshipping)
 • Bir e-ticaret işi başlatın
 • Talep üzerine baskı sayesinde sanatsal kreasyonlarınızı satın
 • Ücretli bir çevrimiçi eğitim oluşturma
 • Ücretli özel içerikle belirli bir temada bir blog başlatın
 • Fotoğraf veya video sat
 • Airbnb’de kiralık mülk listeleme
 • Profesyonel bir koçluk veya serbest çalışma faaliyetinde bulunun
 • Sosyal medyada sponsorlu paylaşımlar yapın
 • Ücretli hizmetlerle mobil uygulama oluşturma
 • Affiliate Pazarlama Uygulaması
 • Bir e-kitap yazın ve Amazon gibi pazaryerlerinde satın
 • Dijital ürünleri çevrimiçi sat
 • YouTube’da içerik oluşturun
 • Eski eşya satmak
 • Web siteleri geliştirin ve satın
 • Hisse alımı ile borsa yatırımı
 • Kiralık mülke yatırım
 • Bir şirketin büyümesini finanse etmeyi mümkün kılan kitle kredisi

Dijital ürünlerden bahsettiğimizde genellikle yazılım uzantılarını veya PDF dosyalarını kastediyoruz.

Sizin için pasif gelir fikirlerinin en basit ollarından 9’unu sizin için açıkladık.

Pasif Gelir Fikirleri 1) AirBnB’de Kiralayın

AirBnB'de Kiralayın Pasif Gelir Fikirleri

Kiralık yatırıma benzer şekilde, bir oda veya daire kiralamak da yıllar içinde yaygın olarak kullanılan bir ek gelir haline geldi.

Ayrıca, araba kiralama gibi , dairenizi kiralamak için herhangi bir özel beceriye yatırım yapmanıza gerek yoktur.

AirBnB tipi platformlar , reklamınızı internete koymanıza ve bir odayı veya tüm dairenizi bir gece, bir hafta veya daha uzun süre kiralamanıza olanak tanır.

O yokken dairesini kiralamak önemli bir gelir getirebilir. Ancak yıllık kiralama süresinde kısıtlamalar gerekebilir ve potansiyel kazançları azaltabilir.

Test etmek ister misin? Fotoğraflarınıza, reklamınıza dikkat edin, doğru bir fiyat belirleyin ve işiniz bitti!

Pasif Gelir Fikirleri 2) Bir e-kitap yazın ( amazon kindle )

Pasif Gelir Fikirleri 2) Bir e-kitap yazın ( amazon kindle )

Kitap ve e-kitap yazarları pasif gelir uzmanlarıdır .

Gerçekten de, bir yazar dijital bir kitap yazar ve ardından e-kitap satıştayken gelir elde eder. Günümüzde, bir e-kitap yayınlamak herkesin ulaşabileceği bir yerde.

Kobo yazı hayatı veya Amazon Kindle doğrudan yayıncılık gibi platformlar, yayıncılık konusunda size destek olmanızı sağlar.

Bununla birlikte, bir kitap yazmak, yazma, heceleme, söz dizimi vb. becerileri gerektirir. Bahçıvanlık, BT, pazarlama vb. gibi belirli bir konuya karşı iştahınız varsa, özellikle kurgu veya kurgu olmayan bir kitaba başlayabilirsiniz.

Fikirler tükenir mi? Popüler, basit ve pratik konuları keşfedin.

Pasif Gelir Fikirleri 3) Çevrimiçi bir iş kurun

Pasif Gelir Fikirleri 1) Çevrimiçi bir iş kurun -Pasif Gelir

E-ticaret, birkaç yıldır önemli bir canlanma yaşıyor. İnternet kullanıcıları giderek daha fazla çevrimiçi satın alıyor. Kovid krizi bunun ana yansımasıydı. Hareket etmeye gerek yok, evde sessizce alışveriş yapma imkanı. Birçok tüketici e-ticareti tercih ediyor.

Bu nedenle, bir çevrimiçi iş başlatmak , ana faaliyetin yanı sıra para kazanmak için iyi bir plandır. Öte yandan, bu aktivite zaman alabilir ve sizin açınızdan bir uygulama gerektirebilir.

Takdir edilecek ürünü bulun, pazar araştırması, web sitesi ve ürün sayfalarının oluşturulması, finansman vb. Pek çok girişimci, küçük çevrimiçi işletmelerle başladı ve çok çalışarak daha sonra önemli gelir elde etmeyi başardı .

Pasif gelir olduğu kadar aktif gelir kaynağı olan e-ticaret siteleri tamamen size göre uyum sağlar. Sahip olduğunuz zaman, ilgilendiğiniz ürünler, ulaşabileceğiniz stoklar…

Bir e-ticaret sitesi sayesinde gerçek bir ek gelir yaratma , ardından tamamen yaşama fırsatına sahipsiniz. Bunu yapmak için süreç aynıdır: İnternet kullanıcılarının çoğuna hitap eden bir ürün kategorisi seçmelisiniz. O halde e-ticaret pazarında yerinizi oluşturun.

Web sitesi optimizasyonu, ürün sayfalarının oluşturulması , envanter ve lojistik yönetimi … Bütün bunlar zaman ve belirli bir katılım gerektirir. Ama sonra, hepsini sizin yerinize halletmesi için mükemmel bir şekilde insanları işe alabilirsiniz. Ve bu şekilde uzun vadeli pasif gelir elde edersiniz!

Pasif Gelir Fikirleri 4) Bir blog tutun

Pasif Gelir Fikirleri 4) Bir blog tutun Pasif Gelir

Kazanan bir takımı asla değiştirme ! Pasif gelir elde etmenin ilk püf noktası blogunuzu oluşturmaktır . Yani bir fikir bulmanın, 3 makale yayınlamanın yeterli olmadığını düşünebilirsiniz, o kadar.

Başarılı bir blog oluşturmak, tema açısından doğru seçimler yapmak demektir . İkincisi, çok rekabetçi olmadan popüler olmalıdır .

Ama aynı zamanda, makalelerinizi yayınlayabilmek ve sadık bir okuyucu kitlesi oluşturabilmek için düzenli olarak makaleler yazmak anlamına da gelir , makalelerinizin ne zaman göründüğünü kim bilir.

Aynı zamanda , internet kullanıcılarının gözünde öne çıkmak için rakiplerinkinden farklı bir editoryal dokunuş bulmak anlamına gelir . Ve ancak aylarca çalıştıktan sonra , iyi referans verilmiş ve görünürlüğünün zirvesinde olan optimize edilmiş bir blog elde edersiniz .

Pasif Gelir Fikirleri 5) Fenomen olmak (Instagram, TikTok…)

Pasif Gelir Fikirleri 5) Fenomen olmak (Instagram, TikTok...)

İster profesyonel bir atlet, fitness uzmanı, müzisyen veya belirli becerilere veya talep gören ürünlere sahip herhangi biri olun, para kazanmak için savaşmanıza gerek yok. Bunun yerine, pasif gelir elde etmeye başlamak için önceki çabalarınızı kaldırabilir ve ölçeklendirebilirsiniz. Yani teknik olarak çalışmasanız bile para kazanabilirsiniz.

Pasif gelir eğlencelidir, ancak elde edilmesi kolay değildir. Bunu başarmak, insanların önemsedikleri bir şey için para ödemeye istekli oldukları bir topluluk oluşturmayı gerektirir.

Örneğin, popüler bir müzisyen, filmin kamera arkası görüntüleri gibi bonus içerik için abone olmaya istekli hevesli bir hayran topluluğuna sahip olabilir. gezici müzisyen Yine de, bir müzisyen, hayranları onlara erişim satmak isteyene kadar onlarla asla etkileşime geçmezse, bu pek iyi sonuçlanmayabilir.

Öte yandan, daha az tanınan bir sanatçı, sosyal medyada bir süre sanat ve kişisel yaşamları hakkında şeffaf olmak gibi ilgili bir topluluk oluşturduysa, yine de pasif bir gelir akışı yaratabilir. Çok büyük bir takipleri olmasa bile etkileşimlerinin kalitesi, topluluklarının erişim için para ödemeye daha istekli olduğu anlamına gelebilir.

Ayrıca pasif gelir akışınızın belirli bir boyutta olması da gerekmiyor. İster beş ister 500 ücretli aboneniz olsun, pasif gelir yine de harika bir gelir kaynağı olabilir ve kimsenin ücretli hedef kitlenizin boyutunu bilmesine gerek yoktur. Zamanla, size istikrarlı bir gelir kaynağı sağlayabilecek ve zamanınızı seçme konusunda size daha fazla esneklik sağlayabilecek daha fazla ücretli abone ekleyebilirsiniz.

Biraz farklı bir evrende, aynı şeyi sosyal medya ile yapmak mümkün . Instagram ve TikTok’ta bir hesap oluşturabilir ve popülerlik kazanmasını sağlayabilirsiniz .

Ne kadar çok etkileşim oluşturursanız, o kadar çok marka ve ürün sizinle iletişime geçecektir. Finansal katılım için gönderi ve videolarınızda ürünlerinden bahsetmeniz yeterli .

Bu sponsorluk sistemi markanın itibar kazanmasını sağlar . Ve takipçilerinizin ilgisini korumak için haftada yalnızca birkaç planlanmış yayın yapmanız gerektiğinden, pasif gelir elde etmek size kalmış .

Pasif Gelir Fikirleri 6) Bir YouTube kanalı kurun

Pasif Gelir Fikirleri 6) Bir YouTube kanalı kurun - Pasif Gelir

Tıpkı bizim gibi, muhtemelen YouTube’da kayboluyorsunuz. İşte bu anlarda, bu platformun olağanüstü bir çeşitlilik sunduğunu anlıyoruz !

Ürün yerleştirmeler, sponsorluklar, makale satışı… Başarılı bir YouTube kanalı kurmayı başarırsanız, pasif gelire açılan kapıdır. Bunu yapmak için ilginç bir fikir bulun ve karakterinizi oluşturun. Yine, orijinal bir pençeye sahip olmak her zaman yardımcı olur.

Amaç, İnternet kullanıcılarının zihninde benzersiz olmaktır. Böylece ilginç , eğlenceli veya eleştirel videolar aramak için kanalınıza gelecekler .

Pasif Gelir Fikirleri 7) Çevrimiçi dersler verin

Pasif Gelir Fikirleri 7) Çevrimiçi dersler verin-¨Pasif Gelir

Gitarda yada saz’da iyi misin? Doğuştan bir pedagojik anlayışınız var mı? Kesinlikle çevrimiçi öğretebilirsiniz . İster okul, ister pratik, bir web sitesi oluşturun ve ders vermeyi teklif edin.

Videolar veya belgeler aracılığıyla öğrencilerinizle gerçek öğrenmeyi geliştirebilirsiniz. Daha sonra kendinize programlarınızı ve tercih ettiğiniz öğrenme yöntemini seçme fırsatı verirsiniz.

Pasif Gelir Fikirleri 8) Dropshipping

Pasif Gelir Fikirleri 7) Dropshipping - Pasif Gelir

Lojistik ve envanter yönetimi ile uğraşmak istemiyorsanız , stoksuz satış (dropshipping) harika bir alternatiftir. 2015 yılından bu yana en çok ilgi uyandıran çözüm o kadar ki bugün bazı piyasaları tıkadı.

Ancak genel olarak fikir basit: ilginizi çeken ürünler yaratan bir tedarikçiyle ortaklık imzalarsınız. Bu ürünleri satışa sunduğunuz bir web sitesi kuruyorsunuz.

Bunun hakkında konuşuyorsunuz, siteyi optimize ediyorsunuz, söz konusu ürünleri tanıtıyorsunuz… Ve her ürün sattığınızda, tedarikçi geri kalan her şeyle ilgileniyor. Gönderim, teslimat , lojistik… Sadece komisyon alırsınız.

Pasif Gelir Fikirleri 9) Amazon ile Pasif Gelir

Dropshipping Nedir ? (Stoksuz Satış) Pasif Gelir

Amazon ile pasif bir gelire sahip olmak için, Amazon‘un diğerlerinden daha fazla sahip olduğunu bilmelisiniz. Gerçekten de Amazon fiilen neredeyse hiçbir nişin tamamen aşırı kalabalık olmadığını, çünkü nihai olarak rekabetin yalnızca pazarı yönlendirdiğini söylüyor.

Ayrıca, Amazon ile, optimize etmeye devam etmeniz ve sürekli olarak rekabette daha iyi olmanız gerekir. Dolayısıyla pazara yeni inovasyonlar getirmek aslında hiç bitmeyen bir oyundur. Tıpkı Amazon FBA ile pasif gelirin asla durmaması gerektiği gibi.

İnsanlar çevrimiçi bir şeyler satın aldıkları sürece, mallarını hızlı bir şekilde istedikleri sürece, Amazon giderek daha alakalı hale gelecektir. Örneğin, Amazon’un birçok insanın hayatında bir öncelik haline geldiği mevcut pandemik durumu ele alalım. Ayrıca birçok kişi Amazon gibi platformlara güveniyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin