pasif-gelir-logo

Dropshipping işine nasıl başlanır?

Pasif gelir-dropshipping nedir ?
Özet
dropshipping e-ticareti nasıl oluşturulur

Dropshipping , tedarikçiler tarafından doğrudan son müşterilere teslim edilecek ürünleri çevrimiçi olarak sunmaktan oluşan bir satış tekniğidir. Online alışveriş siteleri bu süreçte aracı görevi görmektedir. O zaman bir e-ticaret oluşturmak çok daha kolay, daha hızlı ve daha az riskli hale gelir: Stok, satılmayan ürünler, gönderiler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz…

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak istiyorsanız ancak sınırlı zamanınız ve kaynaklarınız varsa, dropshipping  yine de başlamanız için ideal çözümdür Dropshipping işinize iyi bir başlangıç ​​yapmak için atmanız gereken adımlar aşağıdadır .

Bir ürün seçin

Öncelikle hangi ürünleri satmak istediğinizi belirlemelisiniz. İyi bildiğiniz ve farklı modelleri kişisel olarak test ettiğiniz bir niş seçin. Stok yapmanıza gerek olmasa bile, yine de müşterilerinizi mümkün olduğunca bilgilendirmeniz gerekecek!

Taklitlerden kaçınmak için tercihen markasız ürünleri seçin. Söz konusu ürünleri daha önce test etmiş olan müşterilerin görüşleri size çok yardımcı olabilir.

Satışa sunduğunuz ürünlerin yüksek kalitede olması ve işlevlerinin veya sağlamlığının test edilmiş olması gerektiğini söylemeye gerek yok.

Bir tedarikçi seçin

Dropshipping işiniz için tedarikçi seçimi çok önemlidir, çünkü ürünler ve teslimatlar için önce onlara güveneceksiniz. Amacınız, avantajlı stoksuz satış koşulları için pazarlık yapabileceğiniz güvenilir bir toptancı bulmaktır .

İdeal olan, eğer imkanınız varsa, potansiyel tedarikçinizle doğrudan görüşebilmektir, böylece ikincisinin ciddiyetini daha iyi değerlendirebileceksiniz. İşlerin nasıl gittiğini ve gerçek teslimat sürelerinin ne olduğunu görmek için tedarikçilere küçük siparişler vererek onları test etmekten çekinmeyin .

Ürünlerin daha ucuz olduğu Asya’da bir tedarikçi seçmek cazip gelebilir, ancak bu alandaki çok sayıda oyuncu nedeniyle yerel bir tedarikçi ile ortaklık yapmak daha az riskli olarak kabul edilir. Her durumda, söz konusu şirket hakkında çok iyi bilgi edinin: memnuniyet oranı, yanıt verme hızı vb.

Bir problem durumunda onunla hızlı ve uygun bir şekilde iletişim kurabildiğinizden emin olmanız gerekir. Açıkçası, tedarikçi , her satışta yeterli bir marj bırakan cazip fiyatlar sunabilmelidir (ikincisi, rahat olması için yaklaşık %50 olmalıdır).

Belirli bir sağlayıcıya olan bağımlılığınızı azaltmak için birden fazla sağlayıcıya sahip olmayı düşünebilirsiniz. Böylece içlerinden birinin sizin için olumsuz bir şekilde şartlarını değiştirmesi durumunda yüzleşmeye hazır olacaksınız.

Dropshipping nedir ? Nasil yapilir - Pasif Gelir

Çevrimiçi bir satış sitesi oluşturun

Dropshipping açısından, çevrimiçi satış sitenizi oluşturma veya anahtar teslim bir site kullanma seçeneğiniz vardır. Hem tedarikçileri hem de çevrimiçi mağazaları içeren çevrimiçi hizmetler bile var. Shopify gibi bir e-ticaret çözümü de kullanabilirsiniz .

İdeal olarak, sistem, sizin tarafınızdan çok fazla manuel müdahale olmaksızın toptancınıza siparişleri iletebilmelidir.

Online satış sitesi, özellikle dikkat etmeniz gereken, tasarımın müşterilerinizin ilgisini çekmesini, yazım hatası içermemesini ve tamamen güvenli olmasını sağlamanız gereken bir vitrindir. Kısacası, ürünleriniz için güzel bir ortam sunun. Site ayrıca akıllı telefonlara da iyi uyarlanmalıdır.

Dropshipping yapmak için aliexpress’teki ürünleri web sitenizle senkronize etmek için Oberlo ve Dsers gibi belirli uygulamaları kullanmanız gerekecektir.

Pazarlama: gözden kaçırılmaması gereken bir adım

Dropshipping‘e dayalı iş modelinin büyük bir bölümünün , internette daha hızlı ve daha fazla bulunarak rakiplerinizden öne çıkma yeteneğinize dayandığını anlayacaksınız .

Bunun için internette reklama ve doğal referanslara önemli ölçüde yatırım yapmanız gerekecektir. Arama motorlarında sonuçların en üstüne çıkmak çok önemlidir çünkü birçok potansiyel müşteri daha fazlasını aramayacaktır.

Reklama para harcamadan organik trafik çekebilmek için SEO çalışması yani web sitenizde referansman çalışması yapmalısınız.

Bu alanda eğitime ihtiyacınız varsa linke tıklayarak Türkiyenin en kapsamlı eğitimine ulaşabilirsiniz.

Dropshipping.SEO

Dropshipping nasil yapilir SEO

Sosyal ağlarda çok mevcut olun, birçok potansiyel müşteri var. Hedef kitlenize pazarlama kampanyaları başlatmaktan çekinmeyin.

Ürünlerinizin açıklamasına dikkat edin. Ürün sayfalarınız ne kadar kesin ve ilgi çekici olursa, sonuçlarda öncelik sırasına girme şansınız o kadar artacaktır.

Ayrıca müşterilerinize başka “artılar” da sunun: kuponlar, küçük hediyeler vb. Müşteriler bu dikkatlere her zaman duyarlıdır.

Nakliye masrafları söz konusu olduğunda, mümkünse ücretsiz nakliye teklif edin. Bu, sizi rakiplerinizden önemli ölçüde ayırabilecek güçlü bir argümandır.

Müşteri servisi

DROPSHIPPING musteri hizmetleri

Dropshipping söz konusu olduğunda , satıştan sorumlu olanın bir e-tüccar olarak siz olduğunu unutmayın. Bu nedenle, iadeler ve geri ödemeler için hüküm ve koşullar oluşturmanız gerekecek, toptancılar genellikle bu hususla ilgilenmezler. Müşteri hizmetinizin kusursuz olduğundan ve müşterilerinizin memnuniyet garantisi olduğundan emin olmalısınız.

Müşterilerinizden bilgi istediklerinde veya siparişlerinde sorun olduğunda hızlı ve ticari bir şekilde yanıt verdiğinizden emin olun . Gönderileri yönetmediğiniz ve tedarikçiniz uzak bir ülkede yerleşik olabileceğinden, müşterilerinizin malları teslim almadaki gecikmeleri genellikle oldukça uzun olur. Sitenize müşterilerin kişisel hesabına kargo takip sistemi kurmanız uygun olabilir .

Dropshipping , büyük bir başlangıç ​​tutarı yatırmak zorunda kalmadan çevrimiçi satış sitelerini başlatmak isteyen tüccarlar için bir fırsattır ve onları siparişlerle ilgili tüm lojistikten kurtarır.

Bununla birlikte, tedarikçiler de orada bulunur, çünkü böylece pazarlama veya satış sürecini yönetmek zorunda kalmadan mallarını satmalarına izin veren vitrinlerden faydalanırlar. Doğru ortaklarla yürütülen dropshipping , e-ticaretinizi hızlı bir şekilde ve riskleri sınırlarken başlatmanıza olanak tanır.

Shopify nedir ?

Shopify, SaaS modunda yeni nesil e-ticaret platformlarıdır . Yani Shopify, mağazanızın barındırılmasını ve yazılımın bakımını yönetir. Teknik altyapı kurmanız veya ilgili kaynakları yönetmeniz gerekmez.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için ” Shopify Nedir ? ” yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin