pasif-gelir-logo

Amazon KDP: Nasıl çalışır?

AMzon KDP e -kitap Nasıl çalışır?
Özet

Amazon KDP: Nasıl çalışır? Amazon kitap yayıncılığına ilginiz varsa KDP mutlaka adını duymuş olduğunuz bir programdır. Amazon KDP yazarlar için harika bir fırsattır ve bunu kitabınızı yayınlamak için kullanmanın birçok faydası vardır.

Bu makalede size Amazon KDP programına genel bir bakış sunacağım ve bu programın kitaplarınızı satmanıza nasıl yardımcı olabileceğini anlatacağım.

Amazon KDP nedir?

Amazon KDP, kitabınızı Amazon.com‘da kendi başınıza yayınlamanıza olanak tanıyan bir hizmettir. Taslağınızı ve kapağını yükleyebilir, ardından biçimlendirme ve dağıtım seçeneklerini seçebilirsiniz. Daha sonra kitabınızın üretimini ve dağıtımını yönetir. Karşılığında satılan her kopya için size bir telif hakkı öder .

Kitabınızı yayınlamanın ve dünyanın her yerindeki okuyuculara ulaştırmanın basit ve uygun maliyetli bir yoludur.

Amazon KDP: Nasıl çalışır?-Pasif Gelir

KDP veya Kindle Direct Publishing nasıl çalışır?

Amazon KDP, yazarların ve yayıncıların kitaplarını Amazon’un e-kitap okuma platformu Kindle’da kendileri yayınlamaları ve yayınlamaları için bir platformdur. KDP, yazarların yayınlama sürecini kontrol etmelerine olanak tanıyarak, çalışmaları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar.

Yazarlar kitap kapaklarını, açıklamalarını, anahtar kelimelerini, kategorilerini ve fiyatlarını seçebilirler . Ayrıca kitaplarını nasıl dağıtmak istediklerine de karar verebilirler. Ya ücretsiz olarak indirebilir ya da belirledikleri fiyattan satabilirler.

Amazon KDP ayrıca yazarların kitaplarını tanıtmasına ve satmasına yardımcı olacak, pazarlama kılavuzları, banner reklamlar ve satış takip araçları dahil araçlar da sunar . Birden fazla dili destekleyerek yazarların kitaplarını birden fazla ülkede yayınlamasına olanak tanır.

Neden Amazon KDP'yi kullanmalısınız?- Pasif Gelir

Neden Amazon KDP’yi kullanmalısınız?

Kitabınızı yayınlamak için Amazon KDP’yi kullanmanın birçok avantajı vardır. Oldukça popüler ve güvenilir bir dağıtım platformudur ve KDP, yayınlama sürecini tam olarak kontrol etmenize olanak tanır.

Kitabınızın kapağını, formatını, açıklamasını, anahtar kelimelerini ve fiyatını seçebilirsiniz. Amazon KDP ayrıca kitabınızı tanıtmanıza ve satışlarınızı takip etmenize yardımcı olacak araçlar da sunar.

Dolayısıyla kitabınızı kendiniz yayınlamak ve süreç üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız bu harika bir seçenektir. Ayrıca, kopyaları küçük miktarlarda basmak ve bunları doğrudan okuyuculara satmak istiyorsanız da idealdir.

Kitabınızı Amazon KDP’de yayınlamanın faydaları

Amazon KDP (Kindle Direct Publishing) programı, kitabınızı doğrudan dünyanın en popüler e-kitap okuma platformu olan Kindle’da yayınlamanıza olanak tanır .

Bu, dünyanın en saygın şirketlerinden birinin desteğiyle milyonlarca potansiyel okuyucuya ulaşabileceğiniz anlamına gelir . Ayrıca KDP ile kitabınızın ve telif hakkının kontrolü sizde kalır. Yayınlanma tarihine, fiyata ve hatta sayfa düzenine siz karar verirsiniz.

Ayrıca Amazon KDP, kitabınızı tanıtmanıza ve satmanıza yardımcı olacak çok çeşitli profesyonel hizmetler sunar. Bu, kapak tasarımını, özet yazmayı ve çevrimiçi tanıtıma yardımcı olmayı dikkate alır .

Kitabınızı Amazon KDP’de yayınlamanın dezavantajları

Kitabınızı Amazon KDP’de yayınlamanın birçok avantajı olsa da dikkate alınması gereken birkaç dezavantaj vardır.

Öncelikle Amazon kalite standartları konusunda oldukça titiz bir firma . Bu , kitabınızı yayınlamadan önce kalitesini güvence altına almak için biraz daha fazla zaman ve para yatırmanız gerekebileceği anlamına gelir .

Ayrıca, kitabınızın fiyatı söz konusu olduğunda fazla esneklik sunmaz. Kitabınızı kendi web sitenizde satıyorsanız yaptığınız gibi, fiyatı yılda birkaç kez değiştiremezsiniz .

Son olarak Amazon KDP tüm dillerde mevcut değildir. Kitabınızı İngilizce dışında bir dilde yayınlamak istiyorsanız bu sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Kitabınızı yayınlandıktan sonra Amazon KDP'de nasıl pazarlayabilirsiniz? Pasif Gelir

Amazon KDP’de kitabınızı nasıl pazarlayabilirsiniz?

Kitabınızı Amazon Kindle Direct Publishing‘de pazarlamaya hazır olduğunuzda, başarılı bir lansman sağlamak için yapmanız gereken birkaç şey var.

  1. Öncelikle potansiyel okuyucuların dikkatini çekecek bir e-kitap kapağı oluşturmanız gerekir . Unutmayın, kitabınızın satılmasını sağlayacak şey kapağınızdır, bu nedenle göz alıcı ve profesyonel göründüğünden emin olun.
  2. Daha sonra okuyucuları kitabınızı satın almaya ikna edecek bir satış açıklaması yazmanız gerekir. Açıklamada kitabınızın önemli satış noktalarını vurguladığınızdan emin olun. Mümkünse mutlu müşterilerden alıntılar da ekleyin .
  3. Son olarak, kitabınızı rekabetçi bir şekilde fiyatlandırırken aynı zamanda kâr elde etmenize de olanak tanımalısınız. Amazon KDP, kendi fiyatınızı belirlemenize olanak tanır; bu nedenle, sizin için kârlı olmaya devam ederken okuyucuların ilgisini çekecek bir fiyat bulmak için bu özgürlüğü kullanın.

Amazon KD’de başarıya ulaşmak için bazı ek ipuçları:

  • Amazon KDP Select, yazarların kitaplarını yalnızca Amazon Kindle’da yayınlamasına olanak tanıyan bir programdır. Buna karşılık Amazon, yazarlara çeşitli tanıtım hizmetleri sunuyor. Kitaplarını özel Kindle promosyonlarına dahil etme imkanı da var.
  • Amazon KDP’nin ayrıca “Amazon Author Rank” adında bir aracı var. Yazarların kitaplarının satışlarını ve sıralamalarını gerçek zamanlı olarak takip etmelerine olanak tanır. Bu hizmet özellikle kitabının ne durumda olduğunu görmek ve buna göre değişiklik yapmak isteyen yazarlar için faydalıdır.
  • Ayrıca yazarlara kitapları için profesyonel “satış sayfaları” oluşturma olanağı da sunar. Bu sayfalar yazarların kitaplarını doğrudan okuyuculara satmalarına olanak tanır. Bu, bağımsız yazarlar için çok faydalıdır.

Çözüm :

Amazon KDP, kitabınızı çevrimiçi yayınlamak ve satmak için harika bir araçtır. Yayınlama seçenekleri, tanıtım ve fiyatlandırma söz konusu olduğunda büyük esneklik sunar. Ayrıca yazarların kitaplarını etkili bir şekilde tanıtmalarına yardımcı olacak profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Ancak Amazon KDP her dilde mevcut değildir ve yayınlanan kitapların kalitesi konusunda talep görmektedir. Başarılı olmak için kitabınız için ilgi çekici bir kapak ve ilgi çekici bir satış açıklaması oluşturduğunuzdan emin olun.

Ayrıca hem sizin hem de Amazon’un kar elde etmesini sağlayacak rekabetçi bir fiyat belirleyin .

Umarım bu makaleyi faydalı bulmuşsunuzdur ve yakında kitabınızı Amazon KDP’de pazarlamaya hazır olacaksınız!

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen bunları aşağıda paylaşmaktan çekinmeyin. Size cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin