pasif-gelir-logo

Bir dropshipping tedarikçisi nasıl bulunur veya aranır?

Bir dropshipping tedarikçisi nasıl bulunur veya aranır?
Özet

Dropshipping satışın işe yaraması için, çok dikkatli bir şekilde seçmeniz gereken temel unsurlardan biri , ister Çin’de ister Avrupa’da olsun , tedarikçidir . Nasıl ki kötü bir tedarikçi elde ettiğiniz tüm çalışmaları ve güvenilirliği yok edebilirse, iyi bir tedarikçi de çevrimiçi işinizin değerini kat kat artıracaktır.

Ancak, internet üzerinden nakliyeci bulmak kolay bir iş değildir . Hatta bazen imkansız hale gelebilir. Özellikle Aliexpress, DHgate veya Salehoo’da siparişleri otomatikleştiren uygulamaları kullanmaya alışkınız. Ancak, bu uygulamaların çalışmadığı yerlerde tedarikçiler aramak açıkça ilginçtir. Bu, en az rekabet ve maksimum sonuçlara sahip olacağınız yerdir.

Endişelenmeyin, bu yazıda size mükemmel tedarikçiyi bulmak için bilmeniz gereken her şeyi ve üzerinde anlaşmanız gereken en önemli hususları anlatacağız. Tedarikçileri bulalım!

Bir dropshipping tedarikçisini ne zaman aramalısınız?

Bir dropshipping tedarikçisini ne zaman aramalısınız? - Pasif Gelir

Tedarikçi seçimi, herhangi bir stoksuz satış işinin geçmesi gereken çok önemli bir adımdır. Ancak stoksuz satış tedarikçileri ararken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör var.

Hangi ürünleri satmak istediğinizi zaten bilseniz ve bunların işletmeniz için başarılı olacağından emin olsanız bile işletmenizin hak ettiği yüksek kaliteli hizmeti sağlayabilecek stoksuz satış tedarikçileri bulduğunuzdan emin olmanız gerekir.

İşte tam da bu yüzden bu yazıyı yazdık. Çevrimiçi mağazanız için en iyi stoksuz satış tedarikçilerini bulmanız için ihtiyacınız olan tüm tavsiyeleri vereceğiz ve stoksuz satış tedarikçileri ile stoksuz satış toptancıları arasındaki farkı da size bildireceğiz. Ek olarak, stoksuz satış tedarikçileri ararken dikkat etmeniz gereken bazı kırmızı bayraklar vereceğiz.

İki durum ortaya çıkabilir:

 1. Hem ürün hem de tedarikçi arıyorsunuz.
 2. Ürünü zaten seçtiniz ve sadece tedarikçiyi arıyorsunuz.

İkisini de analiz edelim.

İyi bir dropshipping tedarikçinin kriterleri nelerdir? Pasif Gelir

Yakındaki bir tedarikçiyi nasıl bulabilirim?

Çevrimiçi mağazası olan birini zaten tanıyor olabilirsiniz veya stoksuz satışın ne olduğuna ilişkin makalemizi zaten okumuş ve sonuç olarak bir mağaza açmaya başlamış olabilirsiniz.

Bu başlangıç ​​durumunda, yine de ürünü ve tedarikçiyi seçmeniz gerekir. Endişelenmeyin, aynı anda yapmanızı öneririz. Daha sonra, temelde tedarikçi dizinleri olarak çalışan birkaç web sitesinden bahsedeceğiz, ancak ondan önce kendi araştırmanızı yapmaya başlayın.

Şehirde alışveriş yapın ve henüz çevrimiçi dünyaya sıçramamış çevrimdışı işletmeleri arayın. İnsanların onlardan çevrimiçi satın alıp almayacağını kendinize sorun ve bir fikir listesi oluşturun. Şehrinizin veya bölgenizin zanaatkarları ve üreticileri, çok az kişinin arayacağı, geleceğin harika tedarikçileridir. Çok hızlı teslimat ile kaliteli ürünlere sahip olacaksınız.

İyi bir fikir bulduğunuzda, öncelikle şirkete ürünlerini komisyon karşılığında çevrimiçi satmanın mümkün olup olmadığını sorun. Böylece, görünürlük kazanmak ve mümkün olduğunca çok satış yapmak isteyen start-up’lar veya yenilikçi şirketlerle değiş tokuş yapabilirsiniz.

Çevrimiçi varlığı olmayan bir işletmeyse, “dropshipping” terimi onlar için hiçbir anlam ifade etmeyecek veya olumsuz bir çağrışım yapmayacaktır. Dropshipping nedir? ile ilgili yazımızı paylaşarak veya video çekerek hızlıca anlatarak fikri tanıtın .

Onlara olası bir web sitesinin ekran görüntüsünü gösterebilir (bunu oluşturmanıza gerek yoktur) ve fikirlerini dinleyebilirsiniz.

Bu her zaman mümkün değildir, ancak tedarikçinizi sizden çok uzakta bulmamanız tavsiye edilir. Ne de olsa, o sizin işinizde kilit bir ortak ve en iyisi onu yüz yüze tanımak, öyle değil mi? Aynı şekilde stok ve paketleme konusunda da size çok yakışacaktır.

Bu süreci aklınıza gelen en iyi 4 veya 5 fikirle takip edin ve tedarikçilerle ilk teması kurduğunuzda, şu veya bu tedarikçi arasında karar vermenize yardımcı olacak farklı nedenleriniz olacak.

Böylece tedarikçide bulmak mümkündür:

 • Esnaf.
 • Yerel üreticiler.
 • Start-up’lar ve yenilikçi şirketler.
 • BtoB’den BtoC’ye veya tersi yönde geçiş yapmak isteyen şirketler .
 • Stoksuz satış (dropshipping) konusunda uzmanlaşmış tedarikçiler.
 • Toptancılar.
 • Beyaz etiket üreticileri.

Tüm bunları daha ayrıntılı olarak göreceğiz.

İyi bir dropshipping tedarikçinin kriterleri nelerdir? Pasif Gelir

Belirli bir ürünün tedarikçisini nasıl bulabilirim?

Halihazırda iyi bir fikriniz de olabilir – talebi artan, az rakibi olan ve iyi bir marjı olan bir ürün.

Ürünü sıfırdan oluşturmak uzun, pahalı ve riskli bir süreçtir (özellikle iş fikrini onaylamadıysanız).

Ancak stoksuz satış, fikirlerinizi minimum riskle doğrulamanıza olanak tanıdığı için iyi bir seçimdir. Dropshipping yapmanın en büyük avantajı bu.

Bu nedenle artık satmak istediğiniz ürünü üreten firmalar bulmanız gerekiyor. Birini seçmeden önce onları bulmanız, listelemeniz ve artıları ve eksileri analiz etmeye başlamanız gerekir.

Bir ürünün tedarikçilerini bulmak için iki yaklaşım vardır:

 • Eğer bir marka varsa markanın resmi internet sitesinde arama yaparak ürünü pazarlama ve satma hakkı başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Marka yoksa ürünün görselini bilgisayarınıza kaydedin ve google görsel araması yapın. Genel bir resimse ve bu nedenle siteyi oluşturan kişi tarafından fotoğraflanmamışsa, tedarikçinin sitesini doğrudan sonuçlarda bulacaksınız.

Bunlar, internette bir ürünün tedarikçisini bulmanın yalnızca iki yoludur.

İyi bir dropshipping tedarikçinin kriterleri nelerdir?

Binlerce faktör itibarınızı ve marka imajınızı tehlikeye atabilir.

Kendi ürününüz ile çalışıyorsanız neredeyse her şey size kalmış. Nakliye gibi üçüncü taraflara bağlı görevler her zaman olacaktır, ancak geri kalan hemen hemen her şey sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Bu nedenle seçiminizde çok dikkatli olmalısınız, itibarınız sattığınız ürünü depolayan ve gönderen tedarikçiye bağlıdır.

Tedarikçiyi seçerken dikkate alınması gereken olumlu ve olumsuz yönler nelerdir görelim:

 • Profesyonellik: Bu oldukça geniş bir kavram, ama kesinlikle anlıyorsunuz. Stoksuz satış, uyulması gereken çeşitli anlaşmaların olduğu profesyonel bir ilişkidir. İşletmenizin güvenilirliğini size ilk teklif veren kişiye emanet etmeyin.
 • Dakiklik: Bu kavram, profesyonellik kavramında örtük olarak yer alır, ancak deniz taşımacılığı ile bağlantılı önemi nedeniyle altı çizilmeyi hak eder. Sevkiyat son tarihleri ​​belirlenmeli ve her şeyden önce bunlara uyulmalıdır.
 • Yakınlık: Zorunlu değildir ancak tavsiye edilir. Bu yüzden fikir bulmaktan bahsederken yakınlarda bir iş bulmaktan bahsetmiştik. Tedarikçinizi şahsen tanımak çok iyi bir uygulamadır. Uzakta olmasına rağmen işletme iyi gidiyorsa, ürünlerinizin nerede üretildiğini görmek için bir geziye çıkmayı düşünün.
 • Rakipler: Eğer tedarikçiniz, nişinizdeki diğer 14 e-ticaret işletmesini tedarik eden tedarikçiniz ise, kendinizi farklılaştırmanız ve iş markanızı konumlandırmanız zor olacaktır.
 • Titizlik ve sözleşme: açık hesaplar ilişkinizi kurtarabilir. İyi bir dropshipper, bir sözleşme ve yerine getirilmesi gereken birkaç koşul isteyecektir. Ve sen de aynısını yapmalısın. Her şey imzalı ve resmi olmalıdır. Aynı şekilde, her işlem için düzenlenmiş faturalarınız olmalıdır.

Tüm bu gereklilikleri karşılayan bir tane bulmak zor görünebilir, ancak bunlar var – ve onlardan bolca var. Aslında çoğu dropshipping yapan kişi olarak çalışmıyor, o yüzden gidip onları bulun!

Toptancı bulun

Tedarikçi aramaya başlama zamanı! Bazıları diğerlerinden daha etkili olan birkaç farklı strateji kullanabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemler, etkinlik ve tercih sırasına göre listelenmiştir ve favori yöntemlerimiz ilk sırada yer almaktadır:

Markalı bir ürünün üreticisiyle iletişime geçin

Yasal toptancıları kolayca bulmanın en sevdiğimiz yolu budur. Teslim edilmesini istediğiniz ürünü/ürünleri biliyorsanız, üreticiyi arayın ve tedarikçilerinin bir listesini isteyin. Daha sonra, stoksuz satış yapıp yapmadıklarını öğrenmek ve nasıl hesap oluşturup onlarla çalışacağınızı öğrenmek için bu toptancılarla iletişime geçebilirsiniz.

Çoğu toptancı, farklı üreticilerden ürünler sunduğundan, bu strateji, keşfetmekte olduğunuz nişte bir dizi ürünü hızlı bir şekilde tedarik etmenize olanak tanır. Bir niş içindeki ana üreticilere birkaç arama yaptıktan sonra, o pazardaki ana toptancıları hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

DSers, Cjdropshipping ve diğer uygulamalarla kullanın

DSers, Cjdropshipping ve diğer uygulamalarla kullanın - PASIF GELIR

DSers, satıcılardan ürünleri kolayca doğrudan Shopify sitenize aktarmanıza ve bunları yalnızca birkaç tıklamayla doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır.

Özellikleri :

 • Tedarikçilerden ürün ithal edin
 • Otomatik sipariş karşılama
 • Otomatik stok ve fiyat güncellemeleri
 • Ürün kişiselleştirme
 • Fiyat Otomasyonu

Dsers , dropified, importify gibi başka alternatifler de var . Hepsi zaten mevcut olan sitelerle çalışır ve ünlü Aliexpress de dahil olmak üzere onlardan kaynak alır. Bu, stoksuz satış yapmaya başlamanın en klasik yoludur

Google kullanarak doğrudan arama

Kaliteli tedarikçiler bulmak için Google’ı kullanmak basit görünebilir, ancak akılda tutulması gereken birkaç kural vardır:

 1. Kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Toptancılar pazarlama ve tanıtımda çok kötüdür ve kesinlikle “X ürünü için toptancı tedarikçiler” arama sonuçlarının en üstünde olmayacaklardır. Bu, listenin en altında, 65 numarada listelenen toptancının web sitesini bulmak için muhtemelen birçok arama sonucunu – belki de yüzlerce – incelemeniz gerekeceği anlamına gelir.
 2. Web sitelerinde yargılamayın. Toptancılar aynı zamanda kötü tasarlanmış 90’lar tarzı web sitelerine sahip olmakla ünlüdür.Bu nedenle, kaliteli bir site bazı durumlarda iyi bir tedarikçiyi gösterebilirken, birçok yasal toptancının düzgün ana sayfaları vardır. Kötü tasarımdan korkmayın.
 3. Çok sayıda anahtar kelime kullanın. Toptancılar, web sitelerini bulmanızı sağlamak için ağır SEO çalışmaları yapmazlar, bu nedenle çeşitli arama sorguları denemeniz gerekebilir. Sadece “[ürünlerin] toptancısı” ile yetinmeyin. “Dağıtıcı”, “bayi”, “dökme”, “depo” ve “tedarikçi” gibi değiştiricileri kullanmayı deneyin.

Küçük bir ipucu, İngilizce’de arama yapın, aynı zamanda Almanca, İspanyolca veya Portekizce gibi diğer dillerde de arama yapın. Çince konuşabiliyorsanız, aynı aramayı yapmakta özgürsünüz 🙂

Gizli kimliğe sahip bir rakipten sipariş

Gizli kimliğe sahip bir rakipten sipariş - Pasif Gelir

Bir tedarikçi bulmakta zorlanıyorsanız, her zaman eski numara olan rakipten sipariş verebilirsiniz. İşte böyle çalışır: Stoksuz satışla ilgilendiğini düşündüğünüz bir rakip bulun ve o şirketten küçük bir sipariş verin. Paketi aldığınızda, orijinal gönderenin kim olduğunu öğrenmek için iade adresini Google’da arayın. Bazı durumlarda bu, iletişim kurabileceğiniz bir tedarikçi olacaktır.

Başkalarından duyduğumuz ama kendimizin kullanmadığı bir taktik. Ve yukarıda tartışılan diğer teknikleri kullanarak bir tedarikçi bulamadıysanız, bunun iyi bir nedeni olabilir (örneğin, pazar çok küçük, bir tedarikçiyi haklı çıkaracak kadar talep yok, vb.). Bu yüzden bu tekniği aklınızda bulundurun, ancak ona çok fazla güvenmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin