pasif-gelir-logo

Instagram fenomeni olmak için 11 ipucu

Instagram fenomeni olmak için 11 ipucu
Özet

1) Fenomen olmak konusunda tutkulu olduğunuz bir niş seçin

Çevrimiçi bir Instagram etkileyicisi olmak için yapmanız gereken ilk şey , kişiliğinize uygun bir niş bulmaktır (niş = hedeflenen ilgi). Tutkulu olduğun bir şey olmalı. Çok fazla bilginiz ve ilginiz olan bir şey . Birinin bir şeyde başarılı olması senin de bunu yapmak zorunda olduğun anlamına gelmez.

Örneğin, spor haberleri yayınlayan kişilerin daha fazla takipçisi olduğunu bulduğunuzu varsayalım. Konuyla hiçbir ilginiz veya uzmanlığınız olmasa bile aynı şeyi yapmaya başlamalı mısınız? Kesinlikle hayır. Unutmayın, sosyal medyada numara yapmaktan kurtulamazsınız .

Sizi gerçekten heyecanlandıran bir ilgi alanı seçin . Belki DIY’de iyisindir? Ya da belki yemeği seviyorsunuz ve farklı mutfak türlerine büyük ilgi duyuyorsunuz? Belki modaya uygunsunuz ve her zaman en son stiller ve trendlerle güncelsiniz?

Sosyal ağdaki gönderileriniz, rastgele şeyleri değil , sizi gerçekten ilgilendiren her şeyi yansıtmalıdır .

Nişiniz, rastgele olmadıkları sürece farklı şeylerin bir kombinasyonu bile olabilir. İşte nişi yemek, seyahat ve yaşam tarzı olan bir Instagram etkileyicisine bir örnek. Gördüğünüz gibi, Instagram beslemesinin tüm bu konularda iyi bir gönderi dengesi var.

instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

2) Instagram hesabınızı otomatikleştirin

Instagram topluluğunuzun gelişimini hızlandırmak ve daha hızlı bir Insta fenomen olmak için bir strateji, toplu eylemler gerçekleştirmektir. Aksi takdirde profilinizi keşfedemeyecek olan yeni insanlarla görünürlük kazanmak için takip, beğeni ve diğer işlemleri gerçekleştirin.

Bununla birlikte, bu yöntem tatmin edici sonuçlar için biraz yönetim süresi gerektirir. Üzerinde saatler harcamaktan kaçınmak için uygulanabilecek en iyi çözüm, Instagram hesabınızı otomatik hale getirmektir. 

Bu yöntemle abone sayınız fırlayacak.

instaboss tanıtım

3) Dikkate değer bir biyografi oluşturun, bir moda etkileyicisi örneği

Nişinize karar verdikten sonra , Instagram hesabınızı düzenlemeye başlamanız gerekir . Odaklanmanız gereken ilk şey, insanların hemen dikkatini çekecek bir biyografi oluşturmaktır . Hikayenizi insanların ilgisini çekecek şekilde anlatmalıdır . Instagram eğitimi bunun için çok faydalı olabilir ve daha birçok şey için en iyi Instagram eğitimini keşfedin.

Unutmayın, bu bir markanın veya potansiyel takipçilerinizin hesabınızda gördüğü ilk şeylerden biridir. Yani bir influencer olmak istiyorsanız, bunu bir yere yazın.

Etkili blog yazarı ve seyahat uzmanı Helene Sula, sosyal ağda çekici bir biyografi yayınladı. “Ad” alanına, profilinin bu tür aramalarda görünmesi için “seyahat blog yazarı” ifadesini ekledi. Ve biyografisinde, her şeyi geride bırakarak Avrupa’yı keşfetmek için Almanya’ya nasıl taşındığını anlatıyor. 

instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

4) Hikayenizi paylaşarak fenomen olun

Sadece içerik paylaşarak sosyal ağlarda etkili olabileceğinizi düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Tiktok ve Youtube’da bile bu fotoğraf ve videolara eşlik eden yazılar, fotoğrafların kendisi kadar önemlidir. Hikayelerinizi anlatmak ve takipçilerinizle duygusal düzeyde bağlantı kurmak için bunları kullanın . Onlara size güvenmeleri, sizi takip etmeleri ve sizinle iletişim kurmaları için bir neden verin.

Ancak, onlarla etkileşim kurma arayışınızda özgün olmayı unutmayın . Çünkü aksi kolayca görülecektir. Bunun yerine, kişisel hikayelerinizi, kitlenizin onları hem ilginç hem de özgün bulacağı şekilde paylaşın .

Bir seyahat blog yazarının bu ilham verici hikayesi örneğine göz atın. Bir sağlık sorunu ile seyahat etmeye nasıl devam ettiğini anlatıyor. Gönderinin oldukça yüksek bir etkileşim oranına sahip olduğunu görebilirsiniz , bu da izleyicileri tarafından iyi karşılandığı anlamına gelir. Ve bir işletme, etkileyicilerle çalışırken etkileşim oranına takipçi sayısından çok daha fazla değer verir.

instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

5) Instafeed’inizi çekici hale getirin

Bir Insta etkileyicisi olmaya çalışıyorsanız, bu ön koşullardan biridir. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın her biri görsel olarak çekici olmakla kalmayıp aynı zamanda genel bir temaya da bağlı olmalıdır . Bu, özet akışındaki tüm içeriğinizin iyi görünmesi gerektiği anlamına gelir.

Sosyal medyadaki birçok etkileyici , renk veya kompozisyonun tek tip olması için fotoğraflarını düzenlerken belirli bir stil izliyor . Fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenlemek için VSCO veya Lightroom gibi araçları veya yalnızca Instagram’da yerleşik olan filtreleri kullanabilirsiniz . Ancak içeriğinizin yüksek çözünürlükte çekildiğinden emin olun.ve onları gerçekten güzel kılmak için çok fazla ışıkla .

Bu yaşam tarzı etkileyicisinin hesabına göz atın ve tonları ne kadar güzel kullandığını görün. Bu, Instafeed’ine inanılmaz bir görsel çekicilik kazandırıyor ve aynı zamanda estetik açıdan hoş görünmesini sağlıyor.


instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

6) Markaları Çekmek İçin Tutarlı Bir Şekilde İçerik Yayınlayın

Tutarlı bir şekilde içerik yayınlamak, Instagram etkileyicisi olmak için sahip olunması gereken başka bir gerekliliktir. Sosyal ağdaki çoğu etkileyici günlük olarak paylaşımda bulunur . Ancak bazıları günde birkaç kez, hatta haftada birkaç kez gönderi paylaşıyor .

Çalışmalar, içeriğinizin sıklığını artırmanın etkileşim oranlarını artırabileceğini göstermiştir . Ancak, gönderi programınıza karar verirken akıllıca seçim yaptığınızdan emin olun. Çünkü buna bağlı kalmak zorundasın. Satın alamayacağınız gerçekçi olmayan bir hedef belirlemek size hiçbir şekilde yardımcı olmaz.

Bir programa uymakta sorun yaşıyorsanız,gönderilerinizi InstaBOSS gibi araçlarla planlayın . Bu platform, içeriğinizi önceden oluşturmanıza ve yayın tarih ve saatlerini belirlemenize olanak tanır. Yani bunu kendiniz yapmak zorunda değilsiniz, içeriğiniz otomatik olarak yayınlanıyor . Harika bir pazarlama aracı!

7) Doğru hashtag’leri seçin

Hashtag’ler önemlidir çünkü diğer Instagram kullanıcılarının içeriğinizi bulmasına izin verir. Insta bir fotoğrafta maksimum 30 hashtag kullanmanıza izin veriyor ve hepsini kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak ne tür hashtag’ler seçmelisiniz?

Popüler etiketlerin hesabınızın sağlığı için her zaman iyi olmadığını unutmayın. Çünkü popüler hashtag’ler aynı zamanda güçlü rekabet anlamına da geliyor. Gönderinizin bu etiketler kullanılarak keşfedilme şansı bu nedenle minimumdur. Bunun yerine arama hacmi düşük hashtag’leri

seçin .en önemli yayınlarda yer alma şansınızı elde etmek için. İdeal olarak, arama hacmi 10.000 ile 1 milyon arasında değişen bir etiket kombinasyonu kullanın . Ama kesinlikle bir milyondan fazla değil.

Örneğin, bir etkileyicinin aşağıdaki (sağ üst) gönderisi #adventurecouple hashtag’ini kullanıyor. Bu, 44.000’in üzerinde arama hacmiyle bu hashtag için en popüler gönderidir.


instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

instaboss tanıtım

8) Influencer olmak, bir işletme hesabına sahip olmak demektir

Instagram etkileyicisi olma konusunda ciddiyseniz, ciddiyetin konuşmasına izin vermelisiniz. Ve hiçbir şey bunu profesyonel bir hesaba sahip olmaktan daha iyi yapamaz . Ancak, profesyonel bir hesaba yükseltmenin avantajları nelerdir?

En önemli avantajı, profesyonel bir hesapla ek bilgilere erişebilmenizdir . Yalnızca takipçi demografinizi değil , aynı zamanda hangi gönderilerin daha iyi etkileşim aldığını da görebileceksiniz . Ayrıca size en iyi sonuçları veren günleri ve saatleri de görebileceksiniz. Takipçi demografisi, markalarla çalışmak


için harikadır. Çünkü rakamlar bir fotoğraf veya videodan daha yüksek sesle konuşur.

Bir işletme hesabının diğer avantajı, reklam gösterme yeteneğidir. Ekstra etkileşim almak istiyorsanız gönderilerinizden herhangi birini tanıtabilirsiniz.

9) Instagram hikayelerini kullanarak fenomen olun

Hikayeler muhtemelen şu anda Instagram’da en çok kullanılan özelliktir . Giderek daha fazla kullanıcı bu harekete katılıyor. Aslında, 200 milyondan fazla kullanıcı bunları her gün kullanıyor. Bu, onu yeni aboneler çekmek ve görünürlük kazanmak için ideal bir silah haline getirir .

Takipçiniz olmayan kişiler bile sizi hikayeler aracılığıyla keşfedebilir. Hikayelerinize hashtag veya konum ekleyerek daha fazla kişi tarafından keşfedilebilirsiniz . Ve 10.000’den fazla takipçiniz varsa, hikayelerinize “yukarı kaydır” seçeneğini kullanarak bir giden bağlantı ekleyebilirsiniz.

Hatta hikayelerinizde başka kişileri etiketleyebilir ve diğer hesaplardan haberdar olabilirsiniz. İlişkiler kurmanın ve aynı zamanda müşteri tabanınızı büyütmenin harika bir yolu. Çünkü bu hesapların size de iyilik getirmesi muhtemeldir. Bu da daha fazla görünürlük elde ettiğiniz anlamına gelir.

instaboss makalesi nasıl instagram fenomeni olunur ve hemen para kazanmaya başlanır

instaboss tanıtım

10) Anlamlı Bir Şekilde Etkileşime Geçin

Sosyal medya tamamen insanlarla ve topluluğunuzla nasıl etkileşim kurduğunuzla ilgilidir. Kitlenizin katılımı, etkileyici olmanıza yardımcı olan en önemli faktörlerden biridir. Birisi fotoğraflarınız hakkında yorum yaptığında, onlara yanıt verdiğinizden emin olun . Ayrıca, içeriklerini beğenerek ve yorum yaparak onları yönlendirin.

Beğeni ve yorum sayınızı artırmak için kullanabileceğiniz bir liste:

 • Altyazınıza bir harekete geçirici mesaj ekleyin
 • Maksimum etkileşim alma olasılığınızın yüksek olduğu bir zamanda yayınlayın (en iyi zamanları bulmak için bir işletme hesabınız varsa bilgileri kullanın)
 • Yarışmalar düzenleyin
 • Instagram Hikayelerinde Anketleri Kullanın
 • Benzer hesapları takip edin ve içerikleriyle etkileşime geçin
 • Etkileşim kurabileceğiniz içerikleri bulmak için Instagram’daki “Keşfet” seçeneğini kullanabilirsiniz . Artı, artık feed’inizde alakalı içeriğin görünmesini sağlamak için hashtag’leri takip etme olanağına sahipsiniz.

11) İlgili markaları etiketleyin ve onlarla iletişim kurun

Instagram fenomeni olmanın aslında iki adımı var. İlki, elbette, topluluğunuzu organik olarak büyütmek ve onlarla etkileşim kurmaktır. İkincisi ve muhtemelen bazıları için daha önemli olan, etkileyici olarak para kazanmaktır .

Bu nedenle, abone sayınızı artırmayı ve iyi bir katılım elde etmeyi başardıktan sonra, kampanyanızı başlatın. En kolay yol, sizi radarlarına sokmak için fotoğraflarınızdaki ilgili markaları etiketlemektir . Hatta bazen işletmeler bu tür fotoğrafları Insta hesaplarında yayınlar ve bu da size daha fazla görünürlük sağlar .

Direk mesaj da gönderebilirsiniznişinizle alakalı olduğunu düşündüğünüz markalar . Özellikle de sizin gibi diğer etkileyicilerle iş birliği yaptıklarını gördüyseniz. Neden ulaştığınızı ve onlara neler sunabileceğinizi açıklayan bir satış konuşması üzerinde çalışın. Kolay olduğunu söylemiyorum ama cevaplara hoş bir şekilde şaşırmış olabilirsiniz. İlgili işletmeleri bulmak

ve bunlarla bağlantı kurmak için Grin, InsightPool, HYPR, InfluencerBay, TRIBE ve TapInfluence gibi platformlara bile katılabilirsiniz . Bu platformlardan bazıları kampanyalara katılabilmek için belirli sayıda aboneye ihtiyaç duymaktadır. Influencer olma hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Fenomen olmanızda size bol şans

Bir gecede Instagram etkileyicisi olamayacağınız doğru. Sabırlı olmanız ve yukarıdaki adımları uyguladığınızdan emin olmanız gerekir . Birkaç ay sürebilir ama inan bana, kesinlikle sonuçlarını görmeye başlayacaksın. O zamandan beri birkaç kişinin marka ortaklığı kurduğunu gördüm ve onlara yardım ettim ve sizin de yapmamanız için hiçbir sebep yok.

Özetlersek, 11 adımda nasıl sosyal medya fenomeni olunur:

 • Etkileyici olmak konusunda tutkulu olduğunuz bir niş seçin
 • Instagram hesabınızı otomatikleştirin
 • Dikkate değer bir biyografi oluşturun, bir moda etkileyicisi örneği
 • Hikayenizi paylaşarak etkileyici olun
 • Instafeed’inizi çekici hale getirin
 • Markaları çekmek için tutarlı bir şekilde içerik yayınlayın
 • Doğru hashtag’leri seçin
 • Influencer olmak, bir işletme hesabına sahip olmak demektir
 • Instagram hikayelerini kullanma
 • Anlamlı Bir Şekilde Etkileşime Geçin
 • İlgili markaları etiketleyin ve onlarla iletişime geçin

Bu süreci adım adım takip edin ve hayatınız değişecek. Instagram ve Tiktok çalışma araçlarınız olacak. Ağ üzerinde kusursuz bir iletişim sayesinde izleyici kitlesi toplayacaksınız. Etki dünyasına girecek ve ürünleri tanıtabilecek, blogunuzu geliştirebilecek, ayda bir seyahate çıkabileceksiniz. Tüm bunlar internette çalışırken ve video veya fotoğraf içeriği paylaşırken.

Girişimci bir ruh gerektiren, ancak kendine imkan tanıyan herkesin erişebileceği rüya gibi bir iş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin