pasif-gelir-logo

Amazon KDP Eğitimi: Satışa Başlayın ve Kârlı Olun

Neden Amazon'da kitap yayınlamalısınız 2023 Pasif Gelir
Özet

Amazon KDP Eğitimi : Kim kitabı yayınlanmış bir yazar olmayı ve yazdıklarından geçimini sağlamayı hayal etmedi? Amazon’un Kindle Direct Publishing (KDP) programıyla bu rüya gerçeğe dönüşebilir.

Amazon KDP sistemi nedir?

KDP, yazarların kitaplarını dijital formatta yüklemelerine ve Amazon’un Kindle mağazasında satışa sunmalarına olanak tanıyan, kendi kendine yayın yapan bir platformdur .

Bir kitap satıldığında Amazon yazara satış fiyatının belirli bir yüzdesini kargo ücreti düşülerek öder . Yazar ayrıca kitabını %70 telif hakkı seçeneği kapsamında listelemeyi de seçebilir , bu da her satıştan elde edilen gelirin %70’ini elinde tutmasına olanak tanır.

Kitabınızı KDP’ye kaydetmenin ek faydaları da vardır. Kitaplarını listeleyen yazarlar, Kindle Unlimited ve Kindle Owners Lending Library gibi satışların artmasına yardımcı olabilecek pazarlama programlarından yararlanabilirler.

Amazon KDP Eğitimi: Satışa Başlayın ve Kârlı Olun-Pasif Gelir 2023

Amazon KDP’yi kullanmak için gereksinimler nelerdir?

Amazon KDP Eğitimi | Satışa Başlayın ve Kârlı Olun : KDP’yi kullanmak için geçerli bir ABD banka hesabınızın ve vergi bilgilerinizin (Sosyal Güvenlik numarası veya Bireysel Vergi Mükellefi Kimlik Numarası) olması gerekir . En az 18 yaşında olmanız ve yüklediğiniz dijital içeriğin satışı için haklara sahip olmanız gerekir .

KDP’ye nasıl başlayabilirim?

Yukarıda listelenen gereksinimleri karşılıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek kitabınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz:

 • 1) kdp.amazon.com adresine gidin ve Amazon hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • 2) “Yeni bir başlık oluştur”a tıklayın
 • 3) Kitabınızın başlığını, yazar adını ve diğer ilgili bilgileri girin.
 • 4) “Kindle eBook” ürün tipini seçin.
 • 5) Kitabınız için bir yayın tarihi ve fiyatı seçin. Şu anda kitabınızı KDP Select’e de kaydedebilirsiniz.
 • 6) Kitap dosyanızı yükleyin. Dosyalar şu formatlardan birinde olmalıdır: .mobi, .prc, .azw3, .doc, .docx, .htm, .html, .opf veya .xhtml .
 • 7) Kapsam isteğe bağlıdır ancak teşvik edilir. Dosyalar JPEG (.jpg), TIFF (.tif) veya PNG (.png) formatında ve en az 1000×800 piksel boyutunda olmalıdır.
 • 8) Kitabınızı revize edin ve yayına gönderin.

Bu adımları izledikten sonra kitabınız kalite inceleme sürecinden geçecektir . Onaylandıktan sonra Amazon.com’da satışa sunulacak

Bunların hepsi iyi hoş ama… Amazon KDP ile nasıl kârlı olunur?

KDP ile kârlı olmanın anahtarı kitabınızı hedef kitleye ulaşacak şekilde yazmak ve pazarlamaktır. Her satıştan kar elde etmenizi sağlayacak bir fiyat seviyesi seçmek de önemlidir.

Başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • 1) Araştırmanızı yapın. Yazmaya başlamadan önce biraz araştırma yapmanız ve hedef kitlenizin kim olduğunu belirlemeniz önemlidir. Bu, ne tür bir kitap yazacağınızı ve onu etkili bir şekilde nasıl pazarlayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.
 • 2) İyi bir kitap yazın. Bu çok açık görünebilir, ancak kitabınızın kalitesinin başarısı için çok önemli olduğunu unutmamak önemlidir . Çalışmanızı dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizden ve gerekirse profesyonel bir editör tuttuğunuzdan emin olun.
 • 3) Göz alıcı bir kapak oluşturun. Kitap kapağınız potansiyel okuyucuların göreceği ilk şeydir, bu nedenle iyi bir izlenim bırakmak önemlidir. Yüksek kaliteli resimler ve grafikler kullanın ve başlığın ve yazar adının belirgin bir şekilde öne çıktığından emin olun.
 • 4) Rekabetçi bir fiyat seçin. Kitabınızı çok düşük fiyatlandırırsanız çok az kar elde edebilir veya hiç kar elde edemezsiniz , ancak kitabınızı çok yüksek fiyatlandırmak potansiyel alıcıların cesaretini kırabilir. Kitabınızın makul fiyatlı olup olmadığı konusunda fikir edinmek için benzer başlıkları araştırın.
 • 5) Kitabınızı etkili bir şekilde tanıtın. Kitabınızı pazarlamanın çevrimiçi reklamlar, sosyal medya ve blog turları gibi çeşitli yolları vardır. Sizin için en uygun pazarlama kanallarını bulun ve hedef kitlenize ulaşmak için bunları kullanın.
 • Bu ipuçlarını takip ederek Amazon KDP ile başarı şansınızı artırabilir ve kârlı bir yazar olabilirsiniz.

Amazon KDP ile zengin olacak mıyım? - Pasif Gelir

Amazon KDP ile zengin olacak mıyım?

Amazon’un e-ticaret dünyasının en büyük oyuncularından biri olduğu bir sır değil.

Amazon’da para kazanmanın birçok yolu olsa da en popülerlerinden biri Kindle Direct Publishing (KDP) programıdır.

KDP ile kitaplarınızı kendiniz yayınlayabilir ve Kindle Store’da satabilirsiniz.

Ancak soru şu: Amazon KDP ile zengin olabilir misiniz?

Kısa cevap evet , Amazon KDP ile zengin olmak mümkün. Ancak çok fazla çalışma ve özveri gerektirir.

KDP sayesinde zengin olmayı başaran pek çok yazar var ve onların saflarına katılmamanız için hiçbir neden yok. Önemli olan kitabınızı hedef kitlesine ulaşacak şekilde yazmak ve pazarlamaktır.

Başarı garanti olmasa da, bu ipuçlarını takip ederseniz kârlı bir yazar olma şansınızı artırabilirsiniz.

Amazon KDP ile para kazanmak ne kadar sürer?

Bu sorunun cevabı kitabınızın kalitesi, fiyatı ve pazarlama çalışmalarınızın etkinliği gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Bununla birlikte Amazon KDP ile nispeten hızlı bir şekilde para kazanmak mümkün.

Bazı yazarlar, kitaplarının yayınlanmasından birkaç gün sonra satış yaptıklarını bildirdiler.

Elbette kazanacağınız miktar, kaç kitap sattığınıza ve bunları ne kadara sattığınıza bağlı olacaktır ancak KDP ile iyi bir gelir elde etmek mümkün.

Yani Amazon ile para kazanmak istiyorsanız KDP dikkate almanız gereken iyi bir seçenektir.

Amazon KDP ile para kazanmak ne kadar sürer? Pasif Gelir 2023

Çözüm

Amazon’dan para kazanmak istiyorsanız Kindle Direct Publishing Program (KDP) dikkate almanız gereken iyi bir seçenektir. KDP, kitaplarınızı kendiniz yayınlamanıza ve Kindle Store’da satmanıza olanak tanır.

Başarı garanti olmasa da bu makaledeki ipuçlarını takip ederseniz karlı bir yazar olma şansınızı artırabilirsiniz.

Ayrıca Amazon KDP ile nispeten hızlı bir şekilde para kazanmak mümkün; bazı yazarlar, kitaplarının yayınlanmasından birkaç gün sonra satış yaptıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin