pasif-gelir-logo

Influencer Kazanç: Bir Fenomen Ne Kadar Kazanır?

Influencer Kazanç: Bir Fenomen Ne Kadar Kazanır?
Özet
Influencer Maaşı: Bir Influencer Ne Kadar Kazanır? - Pasif Gelir

Influencer Kazanç : Instagram, Youtube, TikTok… tüm sosyal ağlar, rüya gibi bir hayata sahip etkileyicilerle dolu. Onlara en çok ne kazandırır ? Yaratıcı içerikleri mi yoksa sponsorlu gönderileri mi ? Bu makalede Planète Grandes Écoles , sırlarını keşfetmek için bu “web yıldızlarının” maaşlarını inceliyor.

Influencer nedir? 

Influencer, bir takipçi ağına veya onları takip eden hayranlara sahip kişidir. Bu sürekli dikkat, etkileyicinin aboneleri üzerinde bir etkiye sahip olmasını sağlar. Satın alma kararlarını ve tüketim alışkanlıklarını etkiler . Günümüzde en etkili influencerlar sosyal ağları kullananlardır. Bunların arasında youtuber’lar, instagrammer’lar, reality TV yıldızları ve hatta sanatçılar (modeller, şarkıcılar, aktörler vb.)

Etkileyin ve etkilemek için para kazanın

Sözde “influencer pazarlama” ortaya çıkmadan önce Youtube/Instagram hesabına sahip olmak bir hobiydi. Günümüzde içeriğin paraya çevrilmesi sayesinde artıları ve eksileri ile gerçek bir iş haline geldi.

2007 yılında Youtube, kanallara reklam karşılığında videolarından para kazanma imkanı vermeye başladı .

1000 kez izlenen bir videonun ücretini yaklaşık 1€ olarak tahmin ediyoruz , bu da 1 milyon kez izlenen bir video için 1000€ ediyor.

 

En iyi 5 Youtube fenomeninin maaşı ne kadar?

Instagram ile ilgili olarak, 10.000’den az takipçisi olan etkileyiciler gönderi başına yaklaşık 120 € kazanırken, 500.000’den fazla takipçisi olanlara gönderi başına 20.000 €’ya kadar ödeme yapılabilir.

En iyi 5 Instagram fenomen ne kadar kazanıyor?

  • Cristiano Ronaldo – gönderi başına 1,6 milyon dolar
  • Dwayne Johnson – 1,55 milyon dolar/gönderi
  • Ariana Grande – 1,51 milyon dolar/yazı
  • Kylie Jenner – gönderi başına 1,2 milyon dolar
  • Selena Gomez – 900.000$/gönderi

Twitter ve Snapchat için ödemeler çok daha düşük çünkü içerik oluşturma daha az zahmetli ve daha az zaman alıyor. Bir tweet için 100-150 Euro’ya kadar çıkabiliyoruz .

Tik Tok sosyal ağların oyununa da girmiş ve influencer’ları da doğurmuştur. Dünya çapında 3,5 milyar indirme ile ağ çok iyi bir kalite/fiyat oranına sahip. 5 milyondan fazla abonesi olan bir TikTokeur, 1 dakikadan kısa bir video için (platformun özelliği) 4000 Euro’ya kadar kazanabilir.

En İyi 5 TikTokçu fenomen ne kadar kazanıyor?

  • Charli d’Amelio – 17.5 milyon dolar
  • Dixie d’Amelio – 10 milyon dolar
  • Addison Rae – 8,5 milyon dolar
  • Bella Poarch -5 milyon dolar
  • Josh Richards -5 milyon dolar

 

İçerik dışında, etkileyicilere başka hangi yollarla ödeme yapılır?

Etkileyenler arasında en yaygın olanı sponsorlu reklamlardır . Bu,   maaş karşılığında markalı bir ürünle kendinizi kaydettirmeyi veya fotoğrafınızı çekmeyi içerir. Beauty influencer’lar özellikle makyaj, kıyafet için bu tarz paylaşımlar yapıyor. Bu sayede realite TV yıldızlarının bu   kadar büyük bir maaşı var.

 

Sonuç olarak

Bu meblağlar sizi hayal ettiriyorsa, bilmelisiniz ki influencerların sadece %15’i geçimini mesleğinden sağlıyor . Aslında, bu tür bir ücretlendirmeye yalnızca en büyük zincirler ve hesaplar erişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin