pasif-gelir-logo

EBay’de Dropshipping: nedir ve nasıl yapılır?

EBay'de Dropshipping: nedir ve nasıl yapılır?
Özet

EBay’de Dropshipping: nedir ve nasıl yapılır? : Dropshipping, büyük yatırımlar yapmanıza gerek kalmadan, stok yönetimi veya siparişlerin hazırlanması ve sevkiyatı ile uğraşmak zorunda kalmadan gelir elde etmenizi sağlayan çok ilginç bir ekonomik modeldir. eBay, bu tür satışlar için mükemmel bir pazar yeridir. Gerçekten de orada satılan ürünler, satılan her ürünün nakliyesinden sorumlu olan bir tedarikçi tarafından depolanır.

EBay'de Dropshipping: nedir ve nasıl yapılır? Pasif Gelir

eBay’de stoksuz satış (dropshiopping) nedir?

eBay, kayıtlı kullanıcıların satıcı olarak hareket ettiği ve ürünlerini diğer kullanıcıların satın alması için sunduğu bir pazar yeri olarak çalışırAçık artırma yöntemi, eBay’in özelliklerinden biridir. Kullanıcıların belirli öğelere belirli bir süre için teklif vermelerine olanak tanır, ardından en yüksek teklifi veren kullanıcı öğeyi kazanır.

eBay’de dropshippingsatışlarından komisyon kazanmak için başka bir tedarikçinin ürünlerini platforma koymak anlamına gelir. Bu tedarikçi paketi hazırlayacak ve satın alma işleminden sonra müşteriye gönderecektir.

EBay'de Dropshipping: nedir ve nasıl yapılır? Pasif Gelir - 1

Neden eBay’de dropshipping ?

Dropshipping için eBay’i seçmenin çeşitli avantajları vardır :

  • Basitlik. Tüm süreç çok hızlı ve kolaydır. Bu nedenle, bir satıcı hesabı oluşturmak ve ürünleri çevrimiçi olarak platforma koymaya başlamak için çok fazla teknik bilgiye sahip olmak veya çok fazla zaman ve çaba harcamak gerekli değildir.
  • Birçok müşteriye erişim. eBay, dünyanın en popüler pazarlarından biridir . Her gün satın almak için ürün arayan milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir. Bu platformda satış yapmak, çevrimiçi ürün satın almak isteyen tüm potansiyel müşterilere erişebilmek anlamına gelir.
  • Daha az risk. eBay’de satış yapmak için bu sistemi kullanmak riski en aza indirir çünkü lojistik, seçilen stoksuz satış tedarikçisi tarafından gerçekleştirilir.

eBay’de satış yapmanın birçok avantajına rağmen bazı dezavantajları da vardır:

  • eBay’den komisyon. Platform, platformda yayınlanan 50. üründen komisyon alır. Bu komisyon, dropshipping kar marjını daha da azaltacaktır.
  • Yüksek derecede etkileşim. Bu satış şekli, satışları artırmak için müzayedeler, rekabet, fiyatlar ve diğer birçok husus hakkında bilgi sahibi olmak için platformun sürekli izlenmesini gerektirir.
  • Sınırlı özelleştirme. eBay, diğer platformların yaptığı gibi satışların kişiselleştirilmesine gerçekten izin vermiyor. Bu nedenle diğer satıcılardan sıyrılmak zordur.

eBay’de dropshipping nasıl yapılır?

eBay’de, ürünün 30 günden daha kısa sürede teslim edilebileceğini garanti etmeniz koşuluyla stoksuz satış yapabilirsiniz. EBay‘de stoksuz satış yapmak için ilk adım, bir kullanıcı olarak kaydolmaktır.

» Bir İşletme Olarak eBay’de Nasıl Satış Yapılır?

Bir profesyonel veya ticari satıcı hesabı oluşturursanız, platformda normal şekilde satış yapabilir veya bir iş modeli olarak stoksuz satış kurabilirsiniz. Tek seferlik satış yapmak için bireysel eBay hesapları önerilirken, platformda düzenli olarak satış yapmak için bir ticari veya profesyonel satıcı hesabına ihtiyacınız olacak.

eBay’de profesyonel satıcı hesabı oluşturmak için platformun kayıt sayfasındaki ilgili bilgileri doldurmanız ve profesyonel hesap seçeneğini seçmeniz gerekir.

» eBay Satıcı Politikasına uyun

İşletme hesabı oluşturulduktan sonra, kuralları çiğnemeden stoksuz satış yapabilmek ve hesabınızın bloke edilmesinden ve hatta ortadan kaldırılmasından kaçınmak için platformun satıcı politikasını okumalısınız .

Bu Satıcı Politikası, dropshipping ilgili bazı önemli hususları içerir:

  • eBay’de dropshipping yapmak için Profesyonel Satıcı Hesabı kullanmanız gerekir.
  • Bir iade politikası ekleyin: eBay’de stoksuz satış tedarikçisini doğru bir şekilde seçmek için bu noktayı akılda tutmak gerekli olacaktır .
  • Müşterilerden iade nakliye masrafları talep etmeyin.
  • Müşterilere satış sonrası hizmet sunmak.

» eBay’de stoksuz satış ürünlerini listeleyin

EBay’in ana özelliklerinden biri, çevrimiçi satılık ürünleri listelemenin çok kolay olmasıdır. Hesap oluşturulduktan ve satıcı politikasını öğrendikten sonra geriye kalan tek şey, stoksuz satış tedarikçisinin çeşitli ürünlerini çevrimiçi hale getirmeye ve daha fazla satış elde etmek için bunları tanıtmaya ve her satıştan komisyon almaya başlamaktır.

eBay'de dropshipping için ipuçları-Pasif Gelir

eBay’de dropshipping için ipuçları

Aşağıda sunduğumuz tavsiyelere uyarak eBay’de stoksuz satış performansını optimize edebilirsiniz.

» Satış hacmi en önemli husustur

Stoksuz satış modelinde, her satıştan alınan komisyonlar bir gelir kaynağıdır. Bu komisyonlar çok yüksek olmadığından eBay’de dropshipping yapan bir tedarikçinin ürünlerini satmanın ilgi çekici olması için önemli bir satış hacmine sahip olmak şarttır.

Neyse ki, ürün satın alma, envanter yönetimi veya siparişlerin hazırlanması ve nakliyesi ile ilgili süreçlerle uğraşmanıza gerek olmadığından, daha fazla görünürlük elde etmek ve gerçekten ilgilenen kullanıcılara ulaşmak için bu zamanı platformda ürün tanıtımına ayırabilirsiniz.

» Fiyatlara Dikkat Edin

eBay, her gün platformda ürün arayan birçok potansiyel müşteriye erişim sağlar. Bununla birlikte, çok sayıda satıcı da var: bu nedenle rekabet de çok yüksek.

Rekabetçi kalabilmek için, diğer satıcılar zaten teklif ediyorsa, eBay’de listelenecek ürünlerin fiyatlarını incelemek önemlidir . Bu , ürünlerinizi müşteriler için değerli hale getirmek için rekabetçi bir fiyat belirlemeyi kolaylaştıracaktır .

» Güvenilir bir tedarikçi seçin

Dropshipping satış modelinde tedarikçi seçimi çok önemlidir. eBay’de başarılı bir stoksuz satış projesine girişmek için ciddi bir tedarikçiye güvenmek ve ürün mevcudiyeti , zamanında sevkiyat ve iade yönetimi gibi belirli hususlara saygı duymak çok önemlidir .

» eBay ve zamanlama

eBay’de ürünler açık artırma modunda sunulabilir. Başka bir deyişle, kullanıcılar açık artırma bitene ve ürünün nihai fiyatını gösterene kadar teklif vereceklerdir. Platformda daha fazla trafik olduğu bir zamanda açık artırmanın sonunu düzeltin . Böylece bu sistemi tercih etmeniz daha yüksek fiyata satış yapmanızı sağlayacaktır.

» Ürün açıklamalarına ve görsellerine dikkat edin

eBay’de, kullanıcıların satın almaya karar vermelerine yardımcı olacak iki temel unsur vardır. Bir yandan müşteriye ürün hakkında mümkün olduğunca çok bilgi sağlamak için açıklama önemlidir, diğer yandan da internete konulan ürünlerin görselleri kullanıcının nihai karar vermesi için elzemdir.

Bu platform sayesinde stok yönetmeden, sipariş hazırlama ve gönderme sorumluluğu olmadan gelir elde etmek için eBay’de dropshipping nasıl yapılır onu gördük .

EBay’de çok fazla rekabet olmasına rağmen, çaba sarf ederek ve iyi bir dropshipping tedarikçisi arayarak, bu iş modeli aracılığıyla platformda büyük gelir elde etmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin