pasif-gelir-logo

Nasıl Tik Tok Fenomen Olunur?

Nasıl Tik Tok Fenomen Olunur? - Pasif Gelir
Özet

Nasıl Tik Tok Fenomen Olunur? Tik Tok, özellikle 15-20 yaşındakiler arasında popüler olan yeni temel sosyal medya olarak ortaya çıkıyor. Instagram veya Facebook gibi en çok kullanılan sosyal ağların çok ilerisindedir ve Türkiye’de aylık yaklaşık 4 milyon kullanıcısı ile indirme rekorları kırmaktadır.

Eskiden Musical.ly olarak Çin’de oluşturulan bu uygulama ücretsiz olarak sunuluyor ve dijital devrimle doğan yeni neslin ilham perisi olarak öne çıkıyor.

Öte yandan influencer olmak kimilerinin hayali, hatta gençler için yeni bir kariyer seçeneği gibi görünüyor. Başarılarını mevcut paylaşım platformlarında görmeniz yeterlidir. Bu nedenle, bir etkileyici olarak Tik tok‘a başlamanın yollarıyla ilgilenmek mantıklı görünüyor.

Bunun için, pasif gelir elde etmek istiyenler için Tik Tok’un nasıl çalıştığına ve bu gelişen uygulamada etkileyici olarak başarılı olmak için varlıkların neler olduğuna bakalım.

Nasıl Tik Tok Fenomen Olunur? - Pasif Gelir

Tik Tok sosyal ağının ilkesini anlayın

Tik tok, 15 saniyelik kısa videolar yayınlamak ve paylaşmak için bir platform işlevi gören bir mobil uygulamadır. Başlangıçta, karaoke yaparken kendinizi filme almak veya kişisel bir sahneleme ile oynatma sırasında şarkı adlarını almakla ilgiliydi. Yavaş yavaş, kullanıcılar veya ilham perileri arkadaşlar için ağı sahiplendi ve artık her türden video var: meydan okumalardan mizahi eskizlere, güzellik veya yemek pişirme ipuçları ve diğer şakalar dahil.

Bu nedenle temel kavram, birkaç saniyeliğine dans ederken ya da yapmayarak kendini kameraya bakacak şekilde filme almaktır. Taşan yaratıcılığın bu sahnelemeleri daha sonra paylaşılır, beğenilir ve takip edilir. Tabii ki en yetenekli olanlar öne çıkıyor. Gençlerin favori sosyal ağı kullanıcıları, favori videolarına favorileriyle tepki gösteriyor. Öyleyse, kendinizi Tik Tok’ta bir etkileyici olarak kabul ettirmek için en üst konumda olmanın ve öne çıkmanın ipuçlarına bir göz atalım.

Düzenli olarak videolar çekin

Tik Tok’ta kendinize bir isim yapmanın en önemli unsurlarından biri, sık sık video yayınlama alışkanlığı kazanmaktır. Görünmek için fark edilmeli ve iz bırakan özgün içerikler sunarak yaratıcılık göstermelisiniz.

Özgün videoları düzenli olarak güncelleyerek hesap daha dinamik hale gelir ve daha da fazla aboneyi elinde tutar. Videoları düzenli olarak güncellemek önemlidir, ancak aynı zamanda videoları doğru zamanda yayınlamakla da ilgilidir.

Videoları günün farklı saatlerinde yayınlayarak, kitlenin ne zaman orada olacağını karşılaştırmak ve seçmek mümkündür. Tik tok ayrıca videolarınızı daha da çekici hale getirmek için doğaçlama yapabileceğiniz birçok özel efekt, filtre, ses ve şarkı alıntıları sunar. Uygulama genellikle meydan okumalar başlatır ve kullanıcılarının bir Tik Tok mücadelesi şeklinde yaratıcılıkta rekabet etmelerine izin verir.

Her hafta, takip edilecek talimatları içeren yeni bir hashtag yayınlanır ve kullanıcılar daha sonra kendi yorumlarını yaparlar. Herhangi bir sosyal ağda olduğu gibi, yayınlarını kolayca takip etmek, yorum bırakmak ve videolarını beğenmek için arkadaşlarının veya ünlülerin hesaplarına abone olmak mümkündür. Ne kadar çok video yayınlarsak görülme, takip edilme ve dolayısıyla fark edilme şansımız da o kadar artıyor. Kullanıcı, bu şekilde ün kazanarak, kendi markasını geliştirmekle ilgilenen markaları kendine çekecektir.

Kendine ve görünüşüne iyi bak

Tik Tok’ta video yayınlamadan önce profilinize dikkat etmeniz önemlidir . Burada tüm ayrıntılar sayılır, fotoğrafının seçimi, takma adı ve diğer kişisel bilgiler. Oldukça kısa, orijinal ve her şeyden önce benzersiz bir takma ad almanız önerilir. Fotoğraf iyi kalitede olmalı ve kullanıcı-gelecek-influencer’ı iyi temsil etmelidir. Başarının anahtarlarından biri elbette marka imajınız üzerinde çalışmaktır.

Bir profil ne kadar kişiselleştirilirse ve belirli bir evreni temsil ederse, diğer kullanıcılar için o kadar öne çıkar. Bu nedenle, karakterinizin yaratılmasına biraz zaman ayırmanız ve görünüşünüze (saç modeli, giyim, stil vb.) özen göstermeniz elzem hale gelir. Video çekildikten sonra geriye kalan tek şey onu düzenlemek. Burada yine düzenlemeye özel dikkat gösterilmesi önemlidir. Olağanüstü işleme için, profesyonel araçları kullanarak daha da orijinal ve şaşırtıcı videoları hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyan özelliklere sahip uygulamaları indirin.

Topluluğunuzu büyütmek için Tik Tok’ta kötü şöhret satın alın

TikTok’ta canlı video yapmak, abone topluluğuyla alışveriş yapmak ve takipçilerinden gelen canlı soruları yanıtlamak da mümkündür. Bunu yapmak için en az 1000 takipçiye sahip olmak gerekir, aksi takdirde işlevsellik görünmez. Dolayısıyla, başladığınızda ve topluluğunuzun büyüdüğünü görmek istediğinizde, takipçi kazanmanın, hızla popüler olmanın ve dolayısıyla Tik Tok’ta etkileyici olmanın ücretli bir yolu var. Bunun için PremLike en kaliteli sitelerden biridir.

Bir profile abone sayısı genellikle kalitesini yansıtır. Binlerce takipçisi olan profiller genellikle daha fazla insanı çeker. Tik Tok takipçileri satın alarak, kitlenizi artırmak ve güvenilirlik kazanmak için popülerliğinizi artırırsınız. Ücretli abone edinme sürecinde gizliliğinize saygı gösterilir. Bunlar gerçek kullanıcılardır. İstenen abone sayısına bağlı olarak birkaç formül vardır. Her durumda, bunu yapmak için hesabınızın herkese açık olması gerekir. Bu da görünür olmanın koşullarından biridir.

mobil video

Video yapma sanatında ustalaşın…. ve Tik Tok’ta etkileyici olmak için kendi kendine alay etme.

Cesaretli et ve özgün ol!

Gördüğümüz gibi, öne çıkmak için orijinal olmaya cesaret etmelisiniz. Bunun için başarılı videolar için çeşitli seçenekler mevcuttur. Sahneler oluşturmak ve sonsuz oynamak için filtreler ve birçok efektle oynayabilirsiniz. Yaratıcılık ve özgünlük de videoların düzenlenmesi yoluyla ifade edilir . Olası etkiler arasında arkadaşlarla ve özellikle de kendi kendisiyle düetler çok başarılı.

Ayrıca kostümlere ve parodilere bahse girebilir, kendinizi dönüştürebilir ve tamamen tanınmaz hale gelebilir veya çok komik olabilirsiniz. Yeteneğiniz ne olursa olsun, üstün olabileceğiniz birkaç kategori vardır. Garantili bir komik efekt için size özel dinamik müzik videoları, yüz buruşturma ve diğer yüz ifadeleri için efekt dizisi, çizim, her türlü zorluk, kendini ikiye katlama, ifade aralığı gerçekten geniştir.

Video yapma sanatında ustalaşın…. ve Tik Tok’ta etkileyici olmak için kendi kendine alay etme.

Tik Tok’tan sonra Instagram fenomeni olmak için 11 ipucu.

Eğlenceli ol ve kendini ciddiye alma

Son olarak, Tik Tok’ta en önemli şey eğlenmek ve izleyicilerinizi eğlendirmektir. Bunu yapmak için komik olmaktan ve her şeyden önce kendinizi ciddiye almamaktan çekinmemelisiniz. Kendinizi mutlu ederek başkalarını da mutlu edebilirsiniz. Topluluğunuzla etkileşime geçmenin kesin bir yolu , neşelenme becerinizden geçer. Kahkaha iletişimseldir ve bizi güldüren şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmaktan hoşlanırız. Eğlenmek için videolar yayınlayarak gerçek yıldızlar haline gelen TikTok kullanıcılarının birkaç örneği var. Kendiyle alay etmenin sırasıdır ve insanı güldürmenin yaşı yoktur, kimisi anne babasını hatta dedesini sahnelemekten çekinmez. Kahkaha garantili!

Kısacası Tik Tok, uzun sosyal ağlar listesi arasında önemli bir rakip haline geldi.

Bu nedenle, TikTok’ta başarılı bir etkileyici olmak için uygulamayı baştan sona bilmeniz ve tüm özelliklerine hakim olmanız gerekir. Kusursuz ve çekici bir marka imajına sahip olmak için de tarzı ve profili başta olmak üzere sunumuna özen gösterilmesi gerekmektedir. Daha iyi görünürlük sağlamak için abone ağınızı güçlendirmenin bir yolu da var. Her durumda, komik olmaktan ve abonelerinin dikkatini çekmek ve başkalarını çekmek için düzenli olarak videolar yayınlamaktan çekinmeyin.

Tiktok’ta bir influencer olarak artık pasif gelir elde etmenin önünde hiçbir engeliniz yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin