pasif-gelir-logo

Nasıl influencer olunur ? Hızlı bir şekilde influencer olmak !

Nasıl influencer olunur ?
Özet

Nasıl influencer olunur ? Etki dünyasıyla ilgileniyor musunuz? Influencer olmak ister misin? Hala bir sürü sorunuz var mı? Pasif Gelir tüm bu soruları cevaplamak için burada.

Influencer nedir?

influencer-etkileyici olmak

|  Başlamadan önce, bir Etkileyenin ne olduğunu anlamak önemlidir.
Bir Influencer,sosyal ağlarda tanınmış bir halk figürüdür: Instagram, Youtube, Tik tok, Snapchat, Twitter veya Facebook. Hesabındagörünürlüğüveizleyicisivar. Etkileyenler, kendileriyle işbirliği yapmak isteyenmarkalara güvenilirlik kazandırır

Influencer, gönderiler, hikayeler veya videolar aracılığıyla (kullanılan platformlara bağlı olarak) farklı markaların ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için bir pazarlama stratejisi uygulamalıdır. Markalarla ücretli ortaklıklar veya işbirlikleri yapmasına izin verecek etki eylemlerini hayata geçirmelidir.

Birkaç Etkileyen türü vardır : makrolar ve mikrolar. Bu etkileyicilerin 1k+ takipçisi var. Topluluk ne kadar büyük olursa, mesaj o kadar fazla yayılır. Bu nedenle ücret genellikle takipçi sayısına eşdeğerdir. Etkileyenler bazen aynı zamanda blog yazarlarıdır. Markalar, örneğin işbirliği ve ürün yerleştirme için bu yeni dağıtım araçlarını kullanır . Influencer’ın rolü , markanın değerleri ile uyumlu olması gereken editoryal çizgisi sayesinde alakalı bir mesaj yayınlamaktır . Bu nedenle ürün yerleşimleri , akışta veya hesapta sponsorlu gönderiler haline gelir.

Bu iş tamamen sosyal medya kullanımı ve topluluk yönetimi etrafında dönüyor . Kanaat önderleri olarak içerik üretmelidirler .

| Şimdi muhtemelen kendinize birkaç soru soruyorsunuz! 

Nasıl Influencer olunur?

Nasıl Influencer olunur? - etkileyici

Influencer olmak için birkaç kriteri karşılamanız gerekir. Gerçekten de içeriğiniz, markaların sizinle işbirliği yapmak istemesini sağlamalıdır. Bu nedenle gönderilerinizin ve yayınlarınızın etkisini ölçmeniz gerekecektir. Bu markalar için hiçbir şey yapmıyorsa, o zaman editoryal hattınızı gözden geçirmeniz gerekecektir . Markalara bir yatırım getirisi sunmalısınız: size ödeme yapılıyor ve markalara görünürlük ve kötü şöhret sunuyorsunuz . Böylece sosyal medyada iletişim kurmakta iyi olursunuz.

Ayrıca nüfuz kazanmalısınız . Bunun için farklı sosyal ağları kullanabilirsiniz: Facebook sayfası, Instagram hesabı, Tik tok vb . Kullanıcı sayısı çok önemlidir! Bu nedenle, bir Influencer olmak için belirli bir popülariteye ve “ünlüye” sahip olmanız gerekir . Bu nedenle izlenecek ilk adım , şöhretini ve izleyici kitlesini geliştirmektir .

En sık sorulan sorular: 

Bir Influencer olarak nasıl başarılı olunur?

Bir Etkileyen olarak ilerlemek: büyük bir sır değil. Kitlenizin ilgisini çekmeli, kendi dünyanızı yaratmalısınız . Kullanıcılarınız sizi kim olduğunuz ve günlük olarak ne paylaştığınız için takip etmelidir. Tutkulu olduğunuz bir alan seçin: spor, moda, makyaj, seyahat, yemek pişirme… Böylece hayatınızın sizi mutlu eden ve kendinizi düzenli olarak ifade etmenizi sağlayan bir bölümünü paylaşmış olursunuz.

Küçük bonus: Belirli sosyal medya platformlarında hashtag kullanımı bazen çok faydalıdır. Onları kullanmaktan çekinmeyin. Alanınızda gerçek bir e-itibar oluşturmak için doğru anahtar kelimeleri seçmeniz gerekecek. Etkileşim oranınızı takip etmek de çok önemlidir. Bu oran, etkinizi artırmanıza olanak sağlayacaktır.

Influencer olarak nasıl para kazanılır?

Bir marka tarafından ödeme alabilmek için bu müşteriyle sözleşmeli olmanız gerekir. Tazminat almaya hak kazanmak için belirli bir kitleye sahip olmanız gerekir . Başlamanın en kolay yolu , bir Influencer Ajansının parçası olmaktır . Ajans size ücretli veya ücretsiz işbirlikleri ve ortaklıklar sunmakla ilgilenecektir. Gerektiğinde fiyat teklifleri ve sözleşmeler hazırlamaktan sorumlu olacaktır .

Influencer ortaklıkları nasıl bulunur?

Yine bir Influencer olarak ortaklıklar bulmak için bir Influencer Ajansının parçası olmak daha kolaydır. Tek yapmanız gereken ajansınıza güvenmek. Bu, müşterilere yaklaşır ve ayrıca ticari marka talepleri alır . Profiliniz markanın beklentilerine uygunsa seçileceksiniz. Ve bir ortaklık talebi alabilirsiniz .

Etki dünyasında iyi bir başlangıç ​​nasıl yapılır?

Etki dünyasında iyi bir başlangıç ​​yapmak için, bu nedenle size iyi eşlik edilmelidir .

İçeriğiniz için zaman ayırmanız gerekecek . Öncelikle hedef kitlenizi oluşturmalı, üzerinde çalışılmış ve ilgi çekici bir içeriğe sahip olmalısınız. Bu çalışma sayesinde birçok abone kazanacaksınız .

Bu süreç başladıktan ve iyi bir şekilde başlatıldıktan sonra, etrafınızı profesyonellerle çevreleyebilirsiniz : Etkileyenler Ajansı. Bu ajans, ilk ortaklıklarınızı bulmak ve Etki dünyasında büyümenize yardımcı olmak için orada olacak .


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin