pasif-gelir-logo

Öğrenciler İçin 15 Pasif Gelir Fikri

ogrenciler icin pasif gelir
Özet
Öğrenciler için pasif gelir fikirleri

Gelirinizi nasıl artıracağınızı bulmaya çalışan, ancak bunu yapmak için fazla zamanınız olmayan bir öğrenci misiniz ? O halde, aradığınız şey, öğrenciler için pasif gelir fikirleri listemiz! Öğrenim, barınma ve kitapların/malzemelerin ötesinde, öğrenciler bir gelir kaynağı gerektiren birçok masrafa maruz kalırlar.

Bir iş, kredi veya aile yardımı olmadan , bir öğrencinin bütçesiyle ayakta kalmak zor olabilir . Bir kurs yükünü yönetirken tam veya yarı zamanlı bir işe zaman ve enerji ayırmak da zordur .

Pasif gelir, öğrencilerin zamanlarını yönetmeleri ve kendilerini desteklemek için para kazanmaları için harika bir yoldur . Öyleyse, pasif gelirin ne olduğuna ve öğrenciler için en iyi pasif gelir fikirlerinin neler olduğuna bakalım!

Pasif gelir nedir?

Pasif gelir, bir çalışan olmanızı gerektirmeyen ve belirli bir noktadan sonra çok az veya hiç sürekli çaba gerektirmeyen bir kaynaktan elde edilen gelirdir. Geleneksel bir işte günün 8 saatinde ticaret yapmadan gelir elde etmek için bir fırsattır.

Örneğin, kiralık mülkler bir tür pasif gelirdir, çünkü ilk çalışma ve kurulum gerektirebilir, ancak daha sonra sürekli olarak onlardan gelir elde edersiniz. Pasif gelir akışları oluşturmak, bir ton zamanınızı almadan banka hesabınızı toplu hale getirebilir!

Öğrenciler İçin 15 Pasif Gelir Fikri

Öğrenciler için neden pasif gelir iyi bir fikirdir?

Pasif gelir öğrenciler için harikadır, çünkü öğrencilerine diğer tüm sorumlulukları yönetmeleri için zaman kazandırır ve öğrencilik hayatından keyif almalarını sağlar. Ayrıca masrafların karşılanmasına yardımcı olur ve daha fazla borçlanmayı engeller . Sonunda daha az çaba gerektirse de, öğrenciler için çoğu pasif gelir fikri, önceden zaman veya para gerektirir.

Top yuvarlandığında biraz geri çekilip kazançların akmaya başladığını izleyebilirsiniz. Bir gelir akışı sürekli olarak para getirdiğinde ve buna daha az zaman ayırabildiğinizde , gelirinizi artırmaya devam etmek için başka bir akış oluşturabilirsiniz.

Öğrenciler için bu pasif gelir fikirleri , bir öğrenci olarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeye odaklanırken, ilk yatırımınızın yaşam giderlerinizi karşılamasına izin verme fırsatı sunar . Pasif gelir kitapları listemize de göz atmayı unutmayın!

Öğrenciler için pasif gelir: 15 fikir

Peki, daha fazla nakit getirmeye ve gelirinizi artırmaya hazır mısınız? İşte öğrenciler için favori pasif gelir fikirlerimiz!

1. Ürün promosyonu yaparak komisyon kazanabilirsiniz.

Bir platformunuz varsa ve bir takipçi kitleniz varsa, bir şirketin ürünlerini tanıtabilir ve her satıştan gelir elde edebilirsiniz. Ürünleri hedef kitlenize tanıtabilir ve promosyon yaparak karşılığında komisyon kazanabilirsiniz.

Sosyal medyada, blogda, youtube kanalında, podcast’te vb. güzel bir takipçi kitleniz varsa, bağlı kuruluş pazarlaması öğrenciler için en iyi pasif gelir kaynaklarından biri olabilir.

Ürünleri hedef kitlenize tanıtabilir ve promosyon yaparak karşılığında komisyon kazanabilirsiniz.

2. Arabanızı kiralayın

Birçok öğrenci kampüste araba kullanmadan kolayca dolaşabilir ve her gün araç kullanması gerekmez. Kampüste günlük kullanmadığınız bir arabanız varsa, kiralayarak pasif gelir getirebilirsiniz.

Kiralanacak aracınızı listelemek basittir. Genellikle sadece aracınız hakkında bazı bilgilerin girilmesini ve resimlerin yüklenmesini içerir. Kiralık araçlarınızı ücretsiz olarak listelemek için Turo ve Getaround gibi sitelere katılabilirsiniz .

Eğer bir arabanız varsa ve kiralamak istiyorsanız, bunu RENTIVA web sitesinde yapabilirsiniz.

rentiva -pasif gelir araba kiralama

3. Reklam yapmak için arabanızı kullanın

Arabanızı kiralayamamanızın veya rahat hissetmemenizin birkaç nedeni olabilir. Bu durumda, arabanızı reklam yapmak için kullanabilirsiniz . Arabanız bir şirketin reklamına sarılacak veya çıkartmaları görüntülenecektir. Şirket aslında size onlar için mobil bir reklam panosu olmanız için para ödüyor.

Ödeme, bulunduğunuz yere ve sürülen mil sayısına bağlı olacaktır. Bu nedenle, çok araba kullanıyorsanız, bu, arabanızı kiralamaktan daha iyi bir seçenek olabilir. Normal işe gidip gelirken para kazanmanın kolay ve düşük riskli bir yoludur , bu yüzden öğrenciler için en iyi pasif gelir kaynaklarından biridir.

4. Diğer eşyalarınızı kiralayın

Birçok kişi, projeler veya etkinlikler için kısa süreli ürün ve ekipman kiralamak istiyor. Kameralar ve kamera ekipmanları, müzik ekipmanları, bisikletler, aletler ve diğer elektronik ve ev eşyaları gibi şeyler. Başkaları için faydalı olabilecek eşyalara ve ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

Bunları kiralayarak para kazanabilirsiniz. Bu, günlük olarak kullanılmayan değerli donanıma sahip öğrenciler için daha basit pasif gelir fikirlerinden biridir. Zaten sahip olduğunuz şeylerden para kazanabilirsiniz! Eşyalarınızı krediler.com veya fatllama.com gibi sitelerde listeleyebilirsiniz.

5. Stok fotoğraf ve videolar satın

Fotoğraf satmak, öğrenciler için pasif gelir elde etmenin en kolay yollarından biridir. İşletmeler ve markalar , web siteleri, sosyal medya içerikleri ve diğer pazarlama materyalleri için görsellere ve videolara ihtiyaç duyar.

Bu görüntüyü elde etmek için genellikle stok fotoğraf sitelerine başvururlar. Güzel fotoğraflar ve güzel videolar çekebiliyorsanız, bunları stok fotoğraf sitelerinde satabilirsiniz.

Bunun için profesyonel olmanıza gerek yok! Tek ihtiyacınız olan bazı temel kamera ve düzenleme becerileri. Shutterstock veya Adobe Stock gibi sitelere katkıda bulunmak için kaydolun . Fotoğraf ve/veya video gönderin ve görselleriniz veya videolarınız satın alındığında komisyon kazanın.

6. E-ticartet – Ürün satmak

Tişörtler, kupalar, şapkalar, telefon kılıfları, posterler veya başka türden ürünler yaratmak ve satmak için fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı kullanın. Envanterinizi satın alıp depolamak yerine, tasarımlarınızı bir talep üzerine baskı sitesine yükleyebilir ve tüm lojistiği onlara bırakabilirsiniz.

Tasarımlarınızı oluşturup yükledikten sonra tek yapmanız gereken ürünlerinizi tanıtmak. Ürünler satın alındığında, talep üzerine baskı şirketi, ürünün basımı ve nakliyesi ile ilgilenir. Geri dönüşleri bile halledecekler, bu da bunu bir öğrenci olarak pasif gelir elde etmenin sorunsuz ve düşük riskli bir yolu haline getiriyor. printify.com ve zazzle.com gibi sitelere göz atın.

7. Bir blog başlatın

Bir blog başlatmak , önceden küçük bir finansal yatırım, zaman ve tutarlılık gerektirecektir. Bununla birlikte, top bir kez yuvarlandığında, bir blog gelecek yıllar boyunca gelir getirme potansiyeline sahiptir.

Bir kitle olduğunda, bir blogun öğrenciler için pasif gelir sağlamasının birçok yolu vardır. Google Adsense’i reklam geliri elde etmek veya satış ortağı geliri sağlamak için ürün ve/veya hizmetleri tanıtmak için kullanabilirsiniz .

Hatta hedef kitlenize kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satabilirsiniz. Blogunuzu kurmak ve iyi içerik oluşturmak zaman ve tutarlılık alacaktır, ancak bir kez kitlenizi büyüttüğünüzde gelirin çoğu pasif olacaktır.

8. Bir vlog başlatın

Vlogging, öğrenciler için harika bir pasif gelir kaynağı olabilir. Bazı temel kamera ve düzenleme becerileriyle, günlük hayatınızı filme almak için kameranızı açarak (veya telefonunuzu kullanarak!) başlayabilirsiniz. Vlog’lar Youtube’da çok popüler. Kitleniz ve izleyicileriniz belirli bir seviyeye ulaştığında gelir elde edersiniz.

Reklamlardan para kazanmanın ötesinde, bağlı kuruluş pazarlaması ve marka sponsorlukları için markalarla ortak olabilirsiniz. İzleyiciliğinizi artırmak biraz zaman ve çaba gerektirecektir, ancak blog yazmaya benzer şekilde , kitlenizi oluşturduktan sonra para kazanmak daha kolay olacaktır.

9. Kiralık ders kitapları

Ders kitaplarınızla işiniz bittiğinde, onları bir sonraki dönem için ihtiyacı olan birine kiralayın. Onları ödediğinizden çok daha ucuza satmak yerine, daha fazla gelir elde etmek için ders kitaplarınızı birkaç dönem kiralayın.

Diğer öğrencileriniz kitap satın almaktan daha ucuz bir seçenek arayacak ve pasif bir gelir kaynağınız olacak. Her iki taraf için bir kazan-kazan!

10. Geri ödeme veya alışveriş ödülleri uygulamalarını kullanın

Kendinize bakmak, ihtiyaç ve isteklerinizi karşılamak için satın almanız gereken birçok şey var. Bunu yaparken neden biraz para kazanmıyorsunuz ? Cashback ve ödül uygulamalarıyla , satın alımlarınız için ödeme alabilir veya ödül alabilirsiniz.

Kredi almak için, uygulama aracılığıyla en sevdiğiniz mağazalardan alışveriş yapmanız veya makbuzunuzun/makbuzlarınızın bir fotoğrafını yüklemeniz yeterlidir. Satın alımlarınız için para iadesi veya ödüller kazanmak için Ibotta , Rakuten ve Dosh gibi uygulamalara göz atın . Cashback uygulamaları, öğrenciler için mükemmel pasif gelir kaynaklarıdır.

11. Dropshipping (stoksuz satiş) yapabilirsiniz

Pasif gelir fikirleri-Dropshipping (stoksuz satiş) yapabilirsiniz

Çevrimiçi bir iş fırsatı arıyorsanız, büyük olasılıkla stoksuz satışla karşılaşmışsınızdır . Dropshipping, hevesli e-ticaret girişimcisi için yüksek getiri sağlayabilen çevrimiçi bir iş modelidir. Küçük bir başlangıç ​​sermayesi ve biraz da öz sermaye ile stoksuz satış yapmaya başlamak mümkündür. Başarıyı görmeye başladığınızda, reklamcılık ve marka oluşturmaya daha fazla kaynak ayırarak ölçeklendirebilirsiniz. Ancak dropshipping – stoksuz satış nasıl çalışır ve girişimcilik hayalinizi gerçekleştirmek için neden bu modeli seçmelisiniz?

Daha ileri gitmeden önce, ‘Dropshipping nedir?‘ sorusuna bir yanıtınız olması önemlidir. Yazımızı okuyarak A’dan Z’ye her şeyi öğrenebilirsiniz.

12. Eşler arası kredi vermeyi deneyin

Eşler arası borç verme risklidir ancak doğru yapılırsa öğrenciler için büyük bir pasif gelir olabilir. Güçlü krediye sahip borçlulara borç vererek riskinizi yönetebilirsiniz , ancak bazı borçluların kredilerini geri ödememe riskinin her zaman olduğunu unutmayın. Bu çok fazla zaman taahhüdü gerektirmese de, elbette finansal bir yatırım gerektirir.

Araştırmanızı yapın ve biraz risk almaya hazır değilseniz, eşler arası krediye asla para yatırmayın. Alacağınız getiriler, ödünç alınan miktara ve borçlunun kredibilitesine bağlı olacaktır . Ödünç verdiğiniz paranın faiziyle gelir elde edeceksiniz.

13. Bir e-kitap oluşturun ve satın

E-kitap satmak, öğrenciler için en iyi pasif gelir kaynaklarından biri olabilir. Öyleyse, neden bilgili olduğunuz ve başkalarına öğretebileceğiniz bir şey hakkında bir e-kitap veya rehber yazmıyorsunuz . Talep edilen ve başkaları için değerli olan bir tür beceri veya bilgiye sahipseniz, onu dijital bir ürün olarak yaratabilir ve satabilirsiniz.

E-kitabınız veya rehberiniz hazır olduğunda, sosyal medyada hedef kitlenize satabilirsiniz. Web sitenizi ve/veya e-posta listenizi kullanarak tanıtımını yapabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca daha geniş bir kitleye ulaşmak, satışlarınızı ve gelirinizi artırmak için e-kitabınızı Amazon’da listeleyebilirsiniz.

Amazon KDP’de nedir ve nasıl yapılır? ===> incele

amazon kindle nedir ? Pasif gelir fikirleri

14. Ev bakıcılığı

Ev bakıcılığı, öğrenci olarak pasif gelir elde etmenin bir başka harika ve çok basit yoludur. Bu yarı pasif olarak kabul edilse de yine de nakit getirmenin mükemmel bir yolu .

Genellikle bir müşterinin tatilde veya iş gezisinde bir süreliğine uzaktayken eviyle ilgilenmekten oluşur. Genellikle bir gece kalmanız, evin güvenli olduğundan emin olmanız, muhtemelen biraz hafif temizlik yapmanız ve evcil hayvanlarına bakmanız gerekecektir.

Bu öğrenciler için harika bir fırsat çünkü okul ödevlerinizi evde otururken tamamlayabileceksiniz. Kendi evinizden uzakta vakit geçirecek ve görevlerinizi tamamlamak için zaman ayıracak olsanız da, büyük bir zaman taahhüdü gerektirmez.

Müşterinizin evinde kalırken ve bunun için para alırken muhtemelen başka herhangi bir iş veya proje üzerinde çalışmak için bolca zamanınız olacak. Başlamak için bu en iyi ev bakım sitelerinin listesine göz atın!

15. Notlarınızı satın

Notlarınız, sınıf arkadaşlarınız veya aynı dersleri alan diğer kişiler için faydalı olabilir. Zaten kendi kullanımınız için not alıyorsunuz, bu yüzden onları başkalarına satmak güzel ve acısız bir pasif gelir kaynağıdır. Notlarınız başkalarına değer sağlayabilir ve yardımınız için para ödemeye istekli olacaklardır.

Notlarınızı sınıf arkadaşlarınıza kendi başınıza satmanın ötesinde, Study Soup gibi bir siteye de kaydolabilirsiniz . Study Soup, notlarınızı ve çalışma materyallerinizi satarak elit bir not defteri olma ve kurs başına 100$’a kadar kazanma fırsatı sunar.

Öğrenciler için bu pasif gelir fikirlerini deneyin!

Öğrenci olarak pasif gelir elde etmeye gelince, zaten sahip olduğunuz kaynaklarla yaratıcı olun. İster bir beceri, ister sahip olduğunuz öğeler veya hedef kitleniz olsun, pasif gelir akışları oluşturmak için halihazırda sahip olduğunuz şeylerden yararlanabilirsiniz.

Geleneksel tam veya yarı zamanlı bir işte çalışmanın aksine, pasif gelir, çalıştığınız saat sayısıyla sınırlı değildir. Bu nedenle, elde edebileceğiniz gelir miktarının bir sınırı yoktur.

En az bir pasif gelir akışı oluşturmak , öğrenci olmaya odaklanmanız gereken zamandan çok fazla taviz vermeden para kazanmanız için sizi harika bir duruma sokacaktır. İşin içinde biraz iş var ama gününüzün büyük bir bölümünü onu tamamlamak için harcamayacaksınız.

Öğrenciler için bu pasif gelir fikirlerini deneyin!

Öğrenciler için bu pasif gelir fikirleri, çok fazla iş yapmadan tutarlı bir şekilde para kazanmanızı sağlar. Gelir akışlarınızdan bazıları sonunda daha az çaba gerektirecekleri bir noktaya gelecek ve size önceden yatırdığınız zamana, tutarlılığa veya paraya göre ödeme yapmaya devam edecekler.

Bu nedenle, bu pasif gelir akışlarından bazılarını keşfetmek ve oluşturmak için biraz zaman ayırın. Geleneksel, sınırlı gelir kaynaklarının ötesine bakın ve size gelecek yıllarda ödeme yapma potansiyeline sahip bir şeye yatırım yapın.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin