pasif-gelir-logo

Aracımı kiralamak istiyorum

araba kiralama fikri-pasif gelir
Özet

Aracımı kiralayarak nasıl pasif gelir yaratırım? Bugün arabamızı ve gerçek para makinesini çevirmenin yollarına bakacağız. Açıkçası, bu teknikler sizden herhangi bir çaba gerektirmez.

Hepimizin daha fazla para kazanmak istediği iyi biliniyor, ancak bunu çok fazla çaba harcamadan yapabilirsek, bu daha da iyi. Otomatik olarak gelir elde etmenizi sağlayacak tekniklerin detaylarına girmeden önce, aramıza yeni katılacak olan sizler için pasif gelir hakkında küçük bir hatırlatma yapacağız.

Pasif gelir: Uyurken para kazanma sanatı!

Öyleyse pasif gelirin ne olduğunu görelim . Her sabah işe gitmek için kalktığınızda, bunu patronunuzu memnun etmek için yapmıyorsunuz. Hayır ! Bunu yapıyorsun çünkü her ay çok çalıştıktan sonra maaşını alıyorsun. Katılıyoruz, ayın sonunda her gün işe gitmemeye karar verirseniz, maaşınızı almayı ummayı her zaman hayal edebilirsiniz. Patronun çok iyi biri ama gelmezsen sana parasını eğlence olsun diye vermeyecek. Bugün bu nedenle maaşınızı aktif gelir olarak düşünebilirsiniz. Yani gelirinizi alabilmek için çalışmak zorundasınız. Aniden çalışmayı bırakırsanız, geliriniz kendiliğinden düşmeyecektir. Açıkçası, pasif olarak düşmeyecek.

Tersine, gayrimenkul meselesini ele alırsak, kiracınızın size ödediği kira ve pasif bir gelir. Gerçekten de, bir kez dairenize yatırım yaptığınızda ve bir kiracı orada oturduğunda, yapacak başka bir şeyiniz kalmaz, kira her ay otomatik olarak düşer. Sadece uyuyarak gelir elde edebilirsiniz dediğimde, bunun emlak ile kanıtımız var. Neyse ki bizim için pasif gelir gayrimenkulde bitmiyor. Kurulabilecek bir dizi pasif gelir var. Birkaçını saymak gerekirse, örneğin borsa, kitle fonlaması, blogunuzdan otomatik gelir ve hatta bağlantımız var.

Pasif gelir kaynakları yaratmak için 20 fikir

Bu yüzden bugün arabanızı nasıl pasif gelire dönüştürebileceğinizi göreceğiz.

Arabanızla para kazanmak hiç bu kadar kolay ve erişilebilir olmamıştı. Arabayla ilgili maliyetler çeşitlidir ve toplanır. Her yıl, bir arabanın bakım maliyetinin, sigorta ve bakım dahil olmak üzere 15 000 TL olduğu tahmin edilmektedir. Yataklı arabanızla hızlı para kazanmaya başlamanın bir yöntemi var.

Aracımı kiralamak istiyorum - Pasif Gelir

Neden arabanı kiralamalısın?

Günlük olarak kullanmadığınız bir arabanız varsa ve hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız, pasif gelir elde etmek, ek bir gelir kaynağı oluşturmak için yataklı özel arabanızı kiralamak önemli bir argüman olabilir.

Ayrıca programınızı düzenleyerek bu aktiviteyi zaman kaybetmeden yönetmeniz mümkün. Biriken çoklu bakım, sigorta ve yakıt maliyetlerini ortadan kaldırmanın iyi bir yolu . Aynı zamanda bir araba satın alma maliyetlerini amorti etmenin bir yoludur.

Araba, uyuyan bir pasif gelir.

Aracınız sayesinde gelir elde etmenin birkaç yöntemi olduğunu bu yazımızda göreceğiz. Araba paylaşımı yaparak, arabanızı kiralayarak ve hatta üzerinde reklam göstererek para kazanabileceğinizi göreceğiz.

Arabanızı kiralamak için nasıl teklif edersiniz?

Aracınızı kiralamak için tek yapmanız gereken eski veya modern bir araca sahip olmak ve örneğin Rentiva gibi bir araç kiralama platformuna kaydolmak. Böylece her gün kiralama yapan bir sahipler topluluğuna katılırsınız. Birçok kullanıcı, seyahat için daha fazla özgürlük sağladığı için birkaç günlüğüne araba kiralamak istiyor.

Aracımı kiralamak istiyorum - Pasif Gelir

Reklamımı nasıl tanıtırım?

Bir arabanın kiralama sayısı, arabanın modeli gibi çeşitli faktörlere, aynı zamanda fotoğrafları, metni ve fiyatı gibi çeşitli faktörlere göre değişir. İstek alma şansınızı en üst düzeye çıkarmak ve kiralama sayısını önemli ölçüde artırmak için kaliteli fotoğraflar çekmeniz önerilir.

Metin, sizinle kiracı arasındaki ilk temas noktası olduğu için performans etkisine sahiptir. Son olarak, cazip bir fiyat, çok yüksek bir fiyattan daha fazla kiralama sağlayacaktır. Bu, çok açgözlü olmamak ve mükemmel doza sahip olmakla ilgilidir. Aracınızı ne kadar çok kiralarsanız, o kadar fazla ek gelir elde edersiniz.

Arabamın kiralama fiyatını nasıl tahmin edebilirim?

Reklamınızı platformda oluşturduğunuzda, günlük fiyatı seçme hakkınız vardır ve fiyatın piyasa fiyatına uygun olmaması durumunda size bilgi vermekten bir ekip sorumludur.

Göz önünde bulundurmak :

  • Lokasyon
  • Genel durum
  • Model
  • Mevcut hizmetler
  • Opsiyonlar …

Siteye göz atarak ve sizinkine benzer farklı arabaları karşılaştırarak bir kiralama fiyatını oldukça kolay bir şekilde tahmin edebilirsiniz. Bazı siteler , modele bağlı olarak maliyeti tahmin eden bir araç sunar.

Hangi modeller en iyi kiralanır?

Çok amaçlı modeller en iyi şekilde kiralanır. Kiracılar, hem düğünler hem de tatil ve hafta sonları çıkışlar için kullanımlarına uygun arabalar isteyeceklerdir. Hem Porsche’ler hem de Tesla’lar çok iyi kiralar çünkü birçok kriteri karşılayan çok yönlü arabalar.

Hasar durumunda ne yapılmalı?

Arabanızın size geri verilmediğini veya hasar görüp görmediğini merak ediyor musunuz? Endişelenecek bir şey yok çünkü kişiler arası araç kiralama ile tüm senaryolar göz önünde bulunduruluyor.

Platformlar bir depozito talep ediyor ve siz de herhangi bir hasar durumunda sizi korumak için tüm risk sigortası yaptırıyorsunuz. Bu, kişisel sigortanıza ektir. Örneğin aşırı hız yapılması durumunda masraflar tamamen kiracılar tarafından karşılanır.

Sonunda arabanızı kiralamak, pasif gelir elde etmek için iyi bir plan mı, değil mi?

Platformda kiralamak için araç satın almak istiyorsanız ya da kullanmadığınız ya da az kullandığınız bir araca sahipseniz, kiralayarak doğru seçimi yapmış olursunuz. Herhangi bir yatırım gibi, artıları ve eksileri tartmanız gerekir, ancak iyi organizasyon sayesinde, bireyler arasında araç kiralama, pasif gelir elde etmek için doğru plandır.

Bu, aracınızın maliyetlerini amorti etmenize ve hatta önemli bir gelir elde etmenize olanak tanır. Her yıl binlerce insan bir araba kiralıyor, neden sizinkini teklif etmeyesiniz?

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür eder, Pasif Gelir çabalarınızda size iyi şanslar dilerim.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin