pasif-gelir-logo

KDP kitabınızı nasıl tanıtabilirsiniz? 

kindle-amzon-e-kitap-pasif-gelir
Özet

KDP kitabınızı nasıl tanıtabilirsiniz? | KDP kitabını yayınlandıktan sonra, muhtemelen onu potansiyel okuyuculara duyurmak isteyeceksiniz. Kitabınızı e-posta yoluyla, web sitelerinde veya başka yollarla tanıtma seçeneğiniz vardır. Ayrıca, aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak size yardımcı olabilecek birkaç promosyon programı sunuyoruz.

 

 

Program Sana nasıl yardımcı olabilir
Yazarlar Platformu En son haberlerinizi ve kitaplarınızla ilgili yenilikleri milyonlarca okuyucuyla paylaşın
Amazon Reklamcılığı KDP e-kitaplarınızı ve ciltsiz kitaplarınızı tanıtmak için reklam alanı satın alın.
“Ücretsiz Kitap” promosyonları E-kitabınızı sınırlı bir süre için ücretsiz olarak sunun.
Kindle Geri Sayım Fırsatları Geri sayım ile geçici bir promosyon sunun.
Kindle e-kitap ön siparişi Müşterilerin e-kitabınızı yayın tarihinden bir yıl öncesine kadar sipariş etmesine izin verin
Hediye olarak e-kitap satın alın Bir sosyal medya yarışmasına ev sahipliği yapabilir, bir etkinlikte okuyucularınıza kopyalarını verebilir veya bülten abonelerinize kopyalarını gönderebilirsiniz.
Kindle kitap kredisi Okurlar satın aldıkları bir kitabı beğendiklerinde, onu başkalarına ödünç verebilirler.
Kindle Anında Önizleme ile paylaşın Kindle kitabınızın ücretsiz önizlemesine erişim sağlamak için bir bağlantı paylaşın.
Özler Potansiyel okuyucularınıza kitabınızdan kısa bir alıntı gösterin.

Not: Kitabınızı üçüncü taraf web siteleri ve hizmetler aracılığıyla tanıtmakta özgürsünüz; ancak, kitabınızı tanıtmak için kullandıkları yöntemler konusunda dikkatli olmanızı öneririz. Gerçekte, uygulanan tekniklerin yayın hizmetine ve/veya Kindle programlarına zarar vermediğini doğrulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Yatırım getirisini “garanti ettiğini” iddia eden sitelerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Yazarlarımızı dünya çapındaki tanıtım araçları için destekliyoruz, ancak Kindle yayıncılık hizmetinin kötüye kullanılmasını da önlemeye çalışıyoruz.

Yayıncı tarafından manipülasyon girişimiyle ilgili satın almalar: Hizmetlerimizi manipüle etmeye çalışan hesaplardan kitabınızın satın alımının/ödünç alınmasının yapıldığını tespit edersek, hesabınız feshedilebilir ve telif ücretlerinizi kaybedebilirsiniz.

Amazon Kindle kitabınızı nasıl tanıtabilirsiniz? -Pasif-gelir

Kitabınızı tanıtın

Tekrar tekrar okuduğunuz, üzerinde çalıştığınız yüzlerce satır yazdınız. Daha sonra kitabınızı, kendi kendinize yayınlayarak , tek başınıza ya da refakatçi olarak ya da bir yayıncıyla birlikte yayınladınız. Kendinizle gurur duyabilirsiniz çünkü bunu herkes başaramayabilir.

Ama yaptığınız satışların sınırlı sayılarda olması isteklerinizi karşılamayacaktır.

Yani kitabınızı tanıtmak ve özellikle kitabınızı Amazon‘da tanıtmak istiyorsunuz .

Amazon’un kendisi de yazarlar için ipuçları sunuyor .

Bu ipuçları çok geneldir, her şey için geçerlidir ve pek yardımcı olmaz. Bu yazıda size işe yarayan, aslında Amazon’da satış yapmanızı sağlayan ipuçlarını veriyorum.

Amazon Kindle e-Kitaplarıyla Para Kazanmanın yollarını A’dan Z’ye öğrenin ===> Makaleyi oku

Özetle, kitabınızı Amazon’da tanıtmak için

 1. Amazon promosyonuna özel araçlar kullanın (ön siparişler, promosyonlar, yarışmalar vb.)
 2. Amazon’un nasıl çalıştığını anlayarak SEO‘nuzu geliştirin
 3. “  Benzer satın alımlar  ” veya “  Öneriler ”  bölümlerinde yer alın

Bunu ayrıntılı olarak görelim.

Amazon Kindle kitabınızı tanıtmak için doğrudan neler yapabilirsiniz?

Kitabınızı tanıtmak için yapabileceğiniz somut adımlar şunlardır:

Ön siparişleri başlat

Kitabınızın çıkış gününden 90 gün öncesine kadar, ön sipariş verme seçeneğini çevrimiçi olarak bırakabilirsiniz. Okuyucular daha sonra, yayınlandığı gün otomatik olarak almak için kaydolabilirler.

Bu, Amazon’un KDP arayüzünde mümkündür . Ayrıca kendi yayınınızı yapan platformunuzdan bu ön siparişleri yalnızca e-kitap formatı için düzenlemesini isteyebilirsiniz .

Bu, promosyon eylemlerini tahmin etmenize ve satışlar başlamadan önce sunacak profesyonel bir kitaba (son olarak bir kapak) sahip olmanıza olanak tanır. Ön siparişler bir dalgalanma etkisi yaratır. 

Not: Apple veya Google Play’de, ön sipariş satışlarının tümü aynı gün içinde artar ve açılış gününde satış sayısında büyük bir etki yaratır. Sayım algoritmasını değiştiren Amazon’da bu durum maalesef artık geçerli değil.

(Apple ve Google için bu ilginçtir, çünkü tüm ön sipariş satışları kitabın yayınlandığı gün sayılacaktır. 3 ay boyunca haftada bir ön sipariş verirseniz, algoritma kitabınızın 12 satışını kaydeder.).

Amazon, manipülasyonu önlemek için bu olasılığı ortadan kaldırdı.

Kindle Geri Sayım Fırsatları Promosyonu Çalıştırın

Kindle Countdown fırsatları, özel KDP Select programına (sadece Amazon‘da kitap dağıtımı) üye olan yazarlar için özel bir avantajdır; bu, yazarların kitaplarını düzenli olarak indirimli bir fiyata e-kitap formatında sunmalarına olanak tanır.

Kitap özellikle vurgulanır ve müşteriler promosyonun bitmesine kalan süreyi gösteren bir geri sayım görür.

Telif ücretini değiştirmez.

Genellikle yazarlar, kitaplarını 5 gün boyunca ücretsiz yayınlamak için bu çözümden yararlanır. Bu, kitabı Amazon Mağazası sıralamasında yukarı itiyor.

Reklam alanı satın alın ve kitab için reklam yayınlayın

Google veya Facebook gibi Amazon’da reklam ekleri veya sponsorlu alanlar satın almak artık mümkün. Kitabınız mağazanın okuyucularına yönelikse, reklamlarınız bir Amazon Reklam aracı aracılığıyla yayınlanacaktır.

Amazon’daki aramalarınızda büyük yayıncıların kitaplarının tanıtım reklamlarını görebilirsiniz. Bunlar, Amazon ve belirli yayıncılar arasında iki taraflı olarak imzalanan ticari sözleşmelerdir. Bu tür bir sözleşme bağımsız yazarlara açık değildir.

Bir yarışma düzenleyin ve doğrudan e-kitaplar veya kitaplar sunun

Bir kitleniz varsa (facebook sayfası, blog, belirli bir ağ vb.), bir yarışma düzenleyebilir ve kitabınızı (kağıt veya e-kitap formatında) sunabilirsiniz.

İlke basittir: kitabınızı birkaç kopya halinde (e-kitap veya kağıt) satın alırsınız ve ardından istediğiniz kişilere hediye olarak gönderebilirsiniz.

Ciltsiz Kitaplar için , sipariş verirken teslimat adresini girmeniz yeterlidir.

E-kitaplarsa, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. E-kitabın ürün sayfasına gidin.
 2. “Diğer kullanıcılar için satın al”a tıklayın
 3. İstenen miktarı seçin
 4. Satın alma işleminizi tamamlayın.
 5. Kitabınıza dağıtabileceğiniz bağlantıları içeren bir e-posta alacaksınız
 6. Bağlantıları seçtiğiniz kişilere (örneğin yarışmanın kazananlarına) gönderin ve onların kitabı edinmelerini sağlayın
Amazon Kindle kitabını tanıtmaya ne yardımcı olur?-Pasif-Gelir

Amazon Kindle kitabını tanıtmaya ne yardımcı olur?

“Kitabınızı Amazon’da nasıl tanıtabilirsiniz” sorusunu yanıtlamak için gerçekleştirebileceğiniz somut eylemlerin ötesinde, kitabınızın Amazon’da tanıtımının esasen dolaylı olduğunu anlamalısınız: Bunlar Amazon’un, kitabınızın tanıtımı için sunduğu özelliklerdir, tanıtın ve ön plana çıkarın.

Çok önemli bir şeyi unutmayın: Amazon sizin ortağınızdır . Amazon size aracılık eden bir e-ticaret sitesidir. Size bu hizmeti vermeleri, kitabınızı satabileceklerini düşündüklerindendir. Böylece kitabınızın okuyucularını bulmasını sağlayacaklar. Doğru yerde vurgulayacaklar, belirli okuma tavsiyesi e-postaları gönderecekler ve kitabınız satış listesine dahil edilecek.

Kısacası ve bu çok önemli:


Sen ve Amazon aynı gemidesiniz.

Ayrıca kitabınızın satılmasını istiyorlar. Çünkü sen kazanırsan onlarda kazanacak


Amazon’un kitabınızı daha da ileriye taşımasını sağlayan unsurlar şunlardır:

 • Net bir konumlandırma: Kitabınız belirli bir türe ve belirli bir okuma ihtiyacına yanıt verir (zevkle okuma, fantezi okuma, kendini iyi hissetme, esenlik kitabı vb.)
 • Okuyucuları cezbeden bir kapak: Amazon, kapağınıza yapılan tıklamaları ve başlıktan çok kapağa tıkladıktan sonra satın alan okuyucuların sayısını sayar. Kapsamınız iyiyse, Amazon bunu vurgulayacaktır.
 • Tıklanan bir başlık: Okuyucular uzun listelerden bir kitap seçiyorlar. İlgi çekici bir başlık kullanmanız bu listelerde fark edilmenizi kolaylaştıracaktır.
 • Açıklama: Amazon, okuyucunun açıklamaya harcadığı zamanı sayar. Açıklamaların incelenme süresinin uzun olması lehinizedir ve algoritma size iyi puanlar verecektir.
 • Bir yazar sayfanız olsun: Yazar sayfanız doldurulursa ve okuyucular burada durursa, Amazon onu benzer yazarlarda vurgulayacaktır. Ayrıntılar için aşağıya bakın.
 • Anahtar sözcükleri akıllıca doldurun : Anahtar sözcükler, Amazon’un kitabınızı diğerlerine göre konumlandırmasına ve kitabı benzer bir ürünün alıcılarına tamamlayıcı bir ürün olarak sunmasına olanak tanır. Anahtar kelimeleri doğru seçmeniz bu nedenle önemlidir.
 • Gerçek yorumlara sahip olun: Ne kadar çok yorum alırsanız, Amazon kitabınızın ilgisini çektiğini ve hakkında konuşulduğunu o kadar çok anlayacak ve kitabınızı öne çıkaracaktır. Tabii ki gerçek yorumlardan bahsediyoruz, kitabınızı çıktığı gün kendinize bırakacağınız yorumlardan değil.
KDP amazon kitabınızı nasıl tanıtabilirsiniz? 

Amazon sizin için çalışıyor ve ortağınız

Unutmayın ki Amazon kitaplarınızın satışından sizlere kazandırırken aynı zamanda kendisi de bu işten para kazanan ortağınızdır. Ve kitaplarınızın satılması için kendine has politikalarla satışlarınızı dolayısıyla kendi satışlarını arttırma çabasındadır.

Bu uzun mücadelenin sonuna geldiniz. Bol kazançlar !

 

Amazon KDP e-kitap egitimi- Pasif Gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin