pasif-gelir-logo

Dropshipping Center’ı Aliexpress’de bulundurun

aliexpress center-pasif-gelir
Özet

AliExpress platformu sayesinde, dropshipping son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Doğrudan tedarikçiden son müşteriye nakliye sürecinin olağanüstü otomasyonunu sağlar.

Henüz bilmiyorsanız, AliExpress birkaç yıl önce  AliExpress Dropshipping Center adlı bir özellik geliştirdi . Bu yazıda, neye karşılık geldiğini, ondan nasıl yararlanacağınızı ve dropshipping mağazanız için nasıl kullanacağınızı hep birlikte göreceğiz! 🚀

AliExpress dropshipping merkezi, çevrimiçi mağazanızı kurarken size destek olacaktır. Bu seçenek, verileri analiz etmek ve AliExpress sertifikalı tedarikçiler bulmak için kullanışlıdır. Dropshipping merkezi ayrıca, dropshipping yapmasanız bile ücretsiz olma avantajına sahiptir.

Aşağıda, e-mağazanız için Aliexpress Dropshipping Center’dan en iyi şekilde yararlanmaya yönelik tüm ipuçlarımı ve tavsiyelerimi içeren bir makaleyi sizin için ayırdım. En iyi şekilde yararlanmaya hazır mısınız? Hadi gidelim!

aliexpress stoksuz satış merkezi

Aliexpress Dropshipping Merkezi nedir?

AliExpress Dropship Center veya daha yaygın olarak “AliExpress Booster Programı” olarak bilinen nedir? Aslında, sadece AliExpress’in AliExpress ile dropshipping’i kolaylaştırmak için tasarladığı bir araçtır.

Bu aracın ana avantajı, doğrudan tedarikçi stokundan yararlanarak güvenilir ve popüler ürünler bulmanıza yardımcı olmaktır. Bir ürünün satış istatistiklerinin analizini kolaylaştırmak büyük bir müttefik olacaktır. 🛍

Ayrıca bu aracı kullanmakla ilgili iyi haberlerim var: Kullanımı ücretsiz! Ancak, ne kadar süre böyle kalacak bilmiyorum, o yüzden hala zaman varken tadını çıkarın. Her durumda, küresel Çinli tedarikçinin başka alternatifleri olduğunu unutmayın, ancak bunu başka bir makalede incelemek için zamanımız olacak.

Platformla ilgili olan şey, AliExpress’in aracını sürekli olarak güncellemeye devam etmesidir. Son güncellemeden bu yana geliştiriciler, tüm dropshipping merkezini yeniden tasarladılar , bu nedenle artık çok daha ergonomik ve eskisinden daha da fazla özelliğe sahip.

aliexpress organizasyonu-pasif-gelir

Aliexpress Dropshipping Merkezinin Avantajları

Artık bu aracın birincil işlevini anladığınıza göre, iç işleyişini ve analiz olanaklarını biraz daha ayrıntılı olarak detaylandıracağım. 🔎

Aynı Dropshipping Center’da iki inanılmaz aracınız olduğunu bilmelisiniz. En çok kullanılan ilk araç, ürün aramanızı sağlayan araçtır. Bunun daha sonra üç alt özelliği vardır. İkinci araç, bir AliExpress tedarikçisinin ürününün kaç satış yaptığını görmenin basit bir yolunu içerir .

Çevrimiçi stoksuz satış mağazanızda satabileceğiniz özel ürünler bulmanızı sağlayacak aracı açıklayarak başlayalım:

Araç #1: Satılacak Aliexpress Ürünlerini Bulun

 ürün arama aliexpress

Bu işlev (temel olmasına rağmen), ürünler üzerinde özel araştırma yapmanızı sağlar. Arayüzün alınması da kolaydır ve Gösterge Tablosu artık çok daha büyüktür (bundan önce çok daha az kullanışlıydı).

AliExpress üzerinden dropshipping ile satılacak ürünleri bulmak için üç farklı ve çok kullanışlı araç içerir.  Daha fazla gecikmeden onları keşfedelim.

İlk başlıkla başlayalım: “En Çok Satan Ürünler”.

  • AliExpress Ürün Araması: “En Çok Satan Ürünler”

Bu araç, belirli bir temada, belirli bir nişte arama yaptığınızda, en popüler tüm stoksuz satış ürünlerini gösterecektir. 🎯

Örneğin, aşağıdaki ekranda gösterildiği gibi, Spor > Spor Çantaları > Spor Çantaları gibi aramanın izin verdiği farklı alt kategorileri görebilirsiniz:

aliexpress menüsü

Ayrıca belirli bir niş seçmeme seçeneğiniz de vardır, ancak bu, size Aliexpress stoksuz satış merkezinde mevcut olan tüm amiral gemisi ürünlerini sunma etkisine sahip olacaktır .  Dikkat ederseniz, ürünleri gösterge nakliye süresi ve fiyatına göre sıralama işlevinin de olduğunu göreceksiniz.

ücretsiz aliexpress

Ancak kafa karıştırmamaya dikkat edin, bu, örneğin diğer nakliye seçenekleri için nakliye süresinin on günden az olduğu anlamına gelmez! Ardından, kriterler seçildikten sonra tedarikçinin ürün sayfasına karşılık gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.

Kısaltılmış teslim süreleri, özel kurye teslimatının bir göstergesi olabilir. Aliexpress’deki farklı gönderim yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için burada !

Her iki durumda da, stoksuz satış mağazanızın ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince tatmin edici bir teslimat süresi sunmayan tedarikçileri gözden geçirmenize izin verecek bir ilk sıralama gerçekleştirmek için hala mükemmel bir yöntemdir. 🚚

Ve bitmedi! Platformun daha birçok sıralama seçeneği vardır:

aliexpress menüsü pasif gelir

Bu seçeneklerin çoğu kendileri için konuşuyor, bu yüzden bunları size açıklamak için çok fazla ayrıntıya girmeme gerek yok. Ancak, herhangi bir şüpheniz varsa, bu makalenin altındaki yorumlara bir mesaj yazmaktan çekinmeyin, onlara memnuniyetle cevap vereceğiz.

Şimdi Ali’de iyi bir ürün seçmenize yardımcı olabilecek diğer göstergeleri doğrudan söz konusu ürün hattında keşfedelim:

aliexpress ürün analizi

İşte açıklanan bazı terimler :

  • Dropshipping fiyatı: Bu, ürünün ilgili indirim uygulanmış fiyatına karşılık gelir.
  • Siparişler ve stoksuz satış siparişleri: Bu, tüketiciler tarafından verilen toplam sipariş miktarına ve Dropshipper’ların kendileri tarafından verilen siparişlerin sayısına karşılık gelir.
  • Son kutu “Analiz et”e karşılık gelir, kullanışlı olabilecek bir fonksiyondur. Üzerine tıkladığınızda, doğrudan söz konusu ürünle ilgili analizler yapmanızı sağlayan bir fonksiyona yönlendirileceksiniz.

Eminim, bu araç  size çevrimiçi işinizi patlatmak için satabileceğiniz popüler ürün fikirleri için pek çok fikir verecektir. 🚀

  • AliExpress Ürün Arama: “Resme Göre Ara” 
aliexpress ürünlerini ara

AliExpress Dropshipping Center’da bulunan bir sonraki harika özellik, ürünleri yüklenen bir görüntüden tedarik etmenize yardımcı olacaktır. 📸

Bir test yapmak için, daha önce internette bulduğunuz bir ürünün resmini yüklemekten çekinmeyin, ardından aracı kullanarak bir arama yapmasına izin verin.

Yüklediğiniz görsele benzer tüm ürünleri hızlı bir şekilde tanımlayacağını göreceksiniz! Yüksek çözünürlüklü, net ve tanımlanabilir bir görüntü sağladığınızdan emin olun, aksi takdirde araç bir keşif yapamayabilir.

Mesela ben bu yüzüğün resmini yükledim. Mağazamda çevrimiçi hale getirmek için tedarikçiler ararsam, aldığım sonuçlar şunlardır:

aliexpress'te yüzük

Bu aracın ne kadar harika olduğunu anlamaya mı başlıyorsunuz? Bu noktada yazılım bana indirdiğim ürünü tam olarak gösteriyor ve bana onu satabilecek tüm tedarikçileri sunuyor. Bu nedenle, tamamen ikna olmak için bu aracı kendiniz denemelisiniz.

  • AliExpress Ürün Arama: “Sponsorlu Ürünler”
aliexpress sponsorlu satıcı

AliExpress Dropshipping Center’daki son ürün bulucunun adı: “Sponsorlu Satıcılar”. Açıkçası, burada kullanımıyla ilgili bir resim çizmeye gerek yok.

Bu son özellik, firmaya bu listede yer alması için kesinlikle ödeme yapan AliExpress tedarikçilerinin ürünlerini gösterecektir . Şu anda hit olan ürünler hakkında size fikir vermesi açısından bu sekmede çok fazla zaman harcamamanızı ve sadece ilk sayfa ile yetinmenizi tavsiye ederim.

Bir ürün ilginizi çekiyorsa, sponsorsuz ve belki de daha ucuz tedarikçiler bulmak için bu kategorinin dışındaki süreci tekrarlayın. 💰

Araç #2: AliExpress Ürünlerini Analiz Edin

aliexpress ürün analizi

Şimdi, ustalaşması kadar ilginç olan ikinci araca geliyoruz. Bir ürünü adından da anlaşılacağı gibi analiz edebilmek için tek yapmanız gereken analiz etmek istediğiniz AliExpress ürününün URL’sini girmek. Ardından “Analiz Et” butonuna tıkladıktan sonra aynı ürünle ilgili farklı verileri içeren bir grafik göreceksiniz. Bu yüzme havuzu şamandıra örneğini ele alalım. 

aliexpress ürün merkezi

Bu ürünün “Satış Hacmi”ni şu şekilde görmek mümkündür:

“ Satış hacmi 0 ile 100 arasında bir endekstir. Değer ne kadar yüksekse satış hacmi de o kadar yüksek olur. ”

Verilen rakam, bu ürün için yapılan satış sayısına tam olarak karşılık gelmemektedir, çünkü bu, aynı ürünü satan tüm Aliexpress tedarikçilerini değil, yalnızca söz konusu satıcıyı almaktadır. 📝

Kullanılacak ilginç bir gösterge, Google Trendler’in göstergesidir . Belirli bir anahtar kelimeye, yani bir ürüne göre trendleri görebilirsiniz. Burada “havuz şamandırası” anahtar kelimesi için bir örnekte olduğu gibi:

Google trendleri

Bu iki aracın çapraz analizi, ürününüzün trendini döneme göre daha hassas bir şekilde analiz etmenizi sağlayacaktır. Aliexpress’in aracı, sahip olduğu tüm bilgileri (incelemeler, izleme bilgileri vb.) karıştırarak size pazarlama analizi sunarken, Google Trend, arama sonuçlarına göre analiz gerçekleştirir.

Bu nedenle iki platform, bir ürünün genel eğilimi hakkında size bir fikir verecek kadar tamamlayıcıdır. 📈

Bu aracın dezavantajı, aynı anda yalnızca bir ürün arayabilmenizdir. Buna ek olarak, size yalnızca URL’sini kopyaladığınız AliExpress tedarikçisiyle ilgili satış hacmini gönderir. Bu nedenle, diğer AliExpress tedarikçilerinin aynı üründen daha fazla birim satma şansı olabilir.

Çin platformunda belirli bir tedarikçiyle bağlantılı satışların sayısını daha ayrıntılı olarak analiz etmek için hala iyi bir araçtır.

ali bırakma merkezi

Dropshipping Center’a nasıl sahip olunur?

Aliexpress stoksuz satış merkezinin tekilliği, genel halk tarafından doğrudan erişilebilir olmaması ve evet, kazanılması gerekiyor! Daha da önemlisi, bu yeni platformun hesabınızda görünmesini sağlamak için 3 farklı yöntem olduğunu fark ettim, işte bunlar: 

  • Yöntemlerden biri, platformda zaten çok sayıda sipariş vermiş olmaktır. Böylece, Aliexpress sizi otomatik olarak bir “dropshipper müşterisi” olarak tanımlayacaktır. Varlığını belirten bir bildirim almalısınız.
  • Başka bir basit yöntem, Dsers veya Oberlo gibi Aliexpress tarafından sağlanan bir üçüncü taraf stoksuz satış uygulamasını düşünmektir. İki hesabı bağlamanıza izin verecek YouTube eğitimlerini kolayca bulacaksınız.
  • Son ve en belirgin yöntem, bağlantıyı aramak veya üzerinden geçmektir . Tek yapmanız gereken AliExpress hesabınıza giriş yapmak, ardından koşullarını kabul etmek ve ünlü susamlara katılmak için adınızı girmek:
ali drop center erişim

Dropshipping Center’a nasıl erişilir?

Artık platformun ne olduğunu ve nasıl etkinleştirileceğini biliyorsunuz, erişiminiz onaylandıktan sonra ona nasıl erişeceğinizi merak ettiğinizi hayal ediyorum. Çok basit, bir kez etkinleştirildiğinde kullanımı kolay hale geliyor. “Siparişlerim” veya “AliExpress’im” gibi menü sekmelerinden birine tıklamanız yeterlidir. 🔍

Ardından, ana menünün üst ağacında Dropshipping Center adlı yeni bir düğmenin göründüğünü göreceksiniz . Üzerine tıklayın ve sizi doğrudan düzenleme sayfasına götürecektir.

Dropshipping’iniz Bir Sonraki Seviyeye

Asya platformunun Dropshipping Center’a eklenen özellikleri bitirdik. Gördüğümüz kadarıyla, dropshipping, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir çevrimiçi iş geliştirmenize olanak tanıyan araçlar gibi gelişiyor ve daha profesyonel hale geliyor. 📈

Dropshipping’i bir sonraki seviyeye taşımak ve bu aktiviteden tam anlamıyla faydalanmak için sizi Dropshipping.SEO’ı keşfetmeye davet ediyorum . Bu, sadece 120 günde 10.000 Euro’luk satışları nasıl elde edeceğinizi adım adım gösteren bir programım. Hayatınızı değiştirmek için aşağıdaki resme tıklayın.

Aliexpress’de en iyi fiyat nasıl pazarlık edilir?

Aliexpress ile Dropship Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin