pasif-gelir-logo

Dropshipping AJANI nasıl bulunur?

dropshipping ajani avantajlari
Özet

Dropshipping , birkaç yıl içinde internetteki en karlı iş modellerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır . Bununla birlikte, e-ticaret yoluyla satış yapmak ne kadar kolaysa, denizaşırı kaynakları yönetmek, stoksuz satış yapanlar için hızla baş ağrısına dönüşebilir.

Teslimat gecikmeleri, düşük ürün kalitesi veya ortaya çıkabilecek ithalatla ilgili sorunlar arasında, bir stoksuz satış acentesinin hizmetlerini kullanmak, iş faaliyetlerinizi çevrimiçi olarak optimize etmek ve yönetmek için ideal çözüm olabilir. 👨‍💻

Dropshipping ajanı nasıl bulunur  ? Onu nerede bulabilirim? Nitelikli bir stoksuz satış acentesini belirlemek için dikkate alınması gereken kriterler nelerdir? Bu yazıda tüm bu soruları cevaplamak için zaman ayırıyorum.

damla nakliye acentesi

Dropshipping ajanı nedir?

Konuya devam etmeden önce, neden bahsettiğimizi tam olarak bilmeniz önemlidir.

Dropshipping ajanı, dropshipper ile genellikle yurtdışında bulunan tedarikçileri arasındaki ayrıcalıklı aracıdır . Bu anlamda, sipariş edilen ürünlerin ithalatı ile ilgili her şeyi ve daha genel olarak tüm tedarik sürecini destekler. 📦

Bu nedenle tedarik acentesi, tüm tedarik zincirini basitleştirdiği, stoksuz satış yapan kişi için tek bir iletişim noktası olarak kendini sunar. Böylelikle toplu alım yapabilir ve sizin için avantajlı fiyatlarda pazarlık yapabilir.

Kısacası, en iyi tedarikçileri bulmak, mümkün olan en iyi fiyatları elde etmek için satın alma fiyatını müzakere etmek, ürünlerin sevkıyattan önce kalitesini sağlamak ve sevkiyat tarihinde teslimatı garanti etmekle sorumludur. Hatta bazı acentelerin mallarınızı doğrudan onlarla birlikte sakladığı bile olur.

Ek olarak, stoksuz satış acentesi genellikle sipariş edilen ürünlerin üretildiği ülkede (özellikle Çin’de) bulunur. Bu nedenle yerel bir aktör olarak hareket eder ve üretimin sorunsuz çalışmasını garanti ederek satıcıya muazzam zaman tasarrufu sağlar. Varlığı ayrıca ürün ambalajını kişiselleştirme sürecini basitleştirir ve ithalatla ilgili riskleri büyük ölçüde azaltır.

Bir Dropshipping ajanından geçmenin avantajları

dropshipping ajani avantajlari

Kârlı ve büyük bir stoksuz satış işi (günlük birkaç düzine sipariş) işlettiğinizde, çeşitli görevleri devretmek ve siparişleri tek ve aynı kişi tarafından yönetilecek şekilde merkezileştirmek ilginçtir. Bir temsilciden geçmenin avantajları çoktur:

  • Doğrudan teslimat ve azaltılmış teslimat süresi.
  • Pazarlıklı toptan satış fiyatları ve kademeli ödeme koşulları.
  • Depo doğrudan acentede. 📦
  • Seçtiğiniz bir CRM veya CMS aracılığıyla envanter yönetimi (bir eklenti veya erişim yoluyla).
  • E-mağaza siparişlerinizin anahtar teslim yönetimi.

Temsilciniz yetkinse, yardımcı görevleri de üstlenebilir, örneğin: yeni kaliteli ürünleri kendisi tedarik etmek veya hatta nişinizle ilgili yeni bir ürün yelpazesi sunmak.

Size yeni satıcı siteleri gönderebilecek, her siparişe doğrudan takip numarası ekleyebilecek ve hepsinden önemlisi, ürünlerle ilgili tüm yararlı bilgileri tedarikçiden/perakendeciden doğrudan kendi dilinde sorabilecektir.

bir dropshipping acentesi bul

Bir Dropshipping Tedarik Ajansı Bulun

Çin ile çok iş yapıyorsanız ve güvenilir bir ticaret tedarikçiniz varsa, onları Çin’deki tüm ürünleriniz için tedarik acenteniz yapabilirsiniz! 

Birçok sağlayıcı,  AliExpress dahil olmak üzere bu tür bir hizmet sunar . Ancak, tedarikçilerinizden birini ajanınız yapmadan önce, ikincisinin gerçekten gerekli becerilere sahip olduğundan emin olmalısınız. Sattığınız tüm ürünler, hatta üretmediği ürünler hakkında gerçekten mükemmel bir bilgiye sahip olmalıdır! 📚

Ayrıca, tedarikçinin bir ürün üretim tesisi değil, bir ticaret şirketi olması tercih edilir. Aslında, kendi çıkarlarınız pahasına kendi ürünlerini satmayı tercih ettiğini görme riskini almaya gerek yok.

Bir Dropshipping Tedarik Ajansı Bulun-Pasif-Gelir

Facebook ile bir Dropshipping Ajanı Bulun Bulun

Serbest çalışan bir kişi olarak stoksuz satış (dropshipping) yapmaya başladığınızda, genellikle birkaç güvenilir bağlantınız olur. Bir stoksuz satış acentesi bulmanın en kolay ve en doğrudan yollarından biri , Facebook’taki bir dropshipping (stoksuz satış) grubuna reklam vermektir . Evrenle ve stoksuz satış temasıyla ilgili herhangi bir grup hile yapacak gibi görünüyor.

Bunu yapmak için, Facebook arama çubuğuna stoksuz satış temasıyla ilgili anahtar kelimelerden birini girmeniz yeterlidir. Sizi araştırmanızı İngilizce yapmaya da davet ediyorum, çünkü her halükarda bu evrensel dilde değişim yapmanız gerekecektir (çince akıcı değilseniz). 👀

Reklamınız yayınlanır yayınlanmaz, özel mesajlarla çok sayıda yanıt ve tartışma isteği alacağınızdan emin olabilirsiniz. Daha sonra kriterlerinize göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Upwork ve Fiverr ile bir Tedarik Ajanı Bulun

Serbest çalışan platformlar Upwork ve Fiverr ayrıca bir stoksuz satış aracı bulmanın harika yollarıdır.

Fiverr platformunda yöntem çok basittir. Giriş yaptıktan sonra, yalnızca Çin’de değil, aynı zamanda Kore gibi diğer ülkelerde de görev yapan çok sayıda dropshipping acentesi profilini görmek için arama çubuğuna “Sourcing Agent” veya “Agent Dropshipping” yazmanız yeterlidir. Türkiye, Dubai, Hindistan, Kamboçya, vs… 🌍

Upwork profesyonel platformu, tedarik temsilcileriyle iletişime geçmek için iki seçenek sunar. Upwork, şirketleri ve girişimcileri birbirine bağlamayı amaçlayan bir platform olduğundan, işveren veya hizmet sağlayıcı olarak kayıt olmanızı sağlar .

Böylece, “Dropshipping Agent yada Sourcing Agent” yazarak arama çubuğu ile bir acente aramak ve kendi reklamınızı yazmak arasında seçim yapabilirsiniz. İkinci durumda, farklı acentelerin profillerini tek tek incelemekten sizi kurtaracak olan tercihlerinizi ve beklentilerinizi belirtebilirsiniz.

Ayrıca Upwork üzerinde, çalışma saatleri, saatlik ücret ve platformda farklı temsilciler tarafından halihazırda gerçekleştirilen görev sayısı gibi bilgileri edinme olanağınız vardır. Bu, ajanları birbirleriyle karşılaştırmak ve bir seçim yapmak için mükemmel bir temeldir.

Fiverr Temsilcileri Dropshipping Agent yada Sourcing Agent

Bırakma aracı hizmetleri sunan şirketleri kullanın

Bir kişiyle çalışmak yerine, stoksuz satış acentesi hizmetleri sunan bir şirketi de tercih edebilirsiniz. Bu şirketler genellikle çok verimlidir ve mükemmel müşteri hizmeti sunar. 👌

Bu tedarik acentesi hizmetleri pazarında konumlanmış birçok şirket var. Özellikle HyperSKU , My Sourcify veya EcommOps’u düşünüyorum . Bu liste kapsamlı değil, elbette Google’da bir arama yaparak diğerlerini de bulabilirsiniz.

Platformlar Aliexpress – Alibaba

aliexpress acentesi

Geleneksel olarak dropshipper’lar tarafından güvenilir tedarikçiler bulmak için kullanılır , Aliexpress ve Alibaba gibi pazar yerleri de bir kaynak bulma aracısı bulmak için bir alternatiftir. ✅

Bu platformlar, Çin’deki birçok yetkili satış görevlisini bir araya getiriyor, bu nedenle yetkin bir tedarik acentesi bulmakta sorun yaşamayacaksınız.

Dropshipping Ajanı Bulun: dikkate alınması gereken kriterler

Bu noktada, bir dropshipping ajanı ile çalışmanın, faaliyetleriniz için birçok avantajı olduğunu anlayacaksınız. Bununla birlikte, elbette, size kalifiye bir kişinin hizmetlerini sunmak söz konusudur, çünkü eğer tesadüfen yanlış bir seçim yapmak zorunda kalsaydınız, bunun yol açacağı hayal kırıklıkları felaket olabilirdi.

Bu nedenle, birlikte çalışmayı planladığınız kaynak sağlayıcıyı seçerken belirli kriterler dikkate alınmalıdır.

dropshipping stoksuz satış ajan kriterleri

İyi derecede İngilizce bilmek

Dil, sizin ve stoksuz satış temsilcinizin bilgi alışverişinde bulunması gereken birincil iletişim vektörüdür. Temsilcilerin çoğu Asya’da (daha doğrusu Çin’de) bulunduğundan, Türkçe konuşabilen birini bulmanız pek olası değildir. Bu nedenle, mükemmel derecede İngilizce bilenleri tercih etmelisiniz. 💬

Genel olarak, kaynak temsilcinizin  İngilizce anlayabildiğinden, konuşabildiğinden ve yazabildiğinden emin olmalısınız . Anlamak gerçekten de başarılı bir işbirliğinin temel taşıdır.

Ayrıca, İngilizce’ye ek olarak Çince dilinde de akıcılık istenmelidir. Tedarik acentesinin gerçekten bu dil becerilerine sahip olup olmadığını önceden kontrol etmelisiniz, çünkü bunlar hem sizinle hem de aracınız olarak hizmet edeceği tedarikçilerle e-posta veya telefon yoluyla değiş tokuş yapmak için gerekli olacaktır.

İyi yanıt verme

Türkiye (daha genel olarak Avrupa’da) yerleşik bir dropshipper iseniz,  sizinle Çin (çoğu dropshipping acentesinin ve tedarikçisinin ikamet ettiği ülke) arasındaki zaman farkı ortalama 5 saattir.

Çin'den dropshipping

Bu kısıtlama nedeniyle, temsilcinizle telefon görüşmeleri mümkün olduğunca verimli ve hızlı olmalıdır. Özellikle iyi koşullarda satmak için gerekli olan teslimat sürelerinize saygı göstermeyi düşünüyorum .

Bu nedenle bu, satın alma temsilcinizin mükemmel yanıt verme becerisi anlamına gelir. Mesajlarınızı geri almak için birkaç gün beklemeyi göze alamazsınız. Kısacası, bir ajan üzerinde seçiminizi yapmadan önce, hızlı tepki verme yeteneğinden önceden emin olun.

Bunu yapmak için basit ve etkili bir teknik var: çeşitli başvuru sahiplerine bir mesaj gönderin ve her birinin yanıt süresini not edin. ⏳

Geç tepki veren herkesi işten çıkarmanızı tavsiye ederim, çünkü işbirliğinizin kalitesi esasen bu noktaya dayanmaktadır. Temsilcinizin yetkinliğini yalnızca ilk sorun ortaya çıktığında değerlendirebileceğinizi unutmayın, bu nedenle yukarı yönlü tarama esastır. 

Dropshipping Ajanı Bulun: dikkate alınması gereken kriterler

Dropshipper ihtiyaçlarınızı anlayabilecek bir ajan

Dropshipping acenteniz, Asya merkezli tedarikçilerle tek ve tek temsilcinizdir. Bu nedenle, çıkarlarınızı savunmak ve size mümkün olan en iyi teklifleri bulmak için ona güvenebilmelisiniz.

Bu nedenle, temsilcinizin bir dropshipper olarak  beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı anlaması ve doğru  bir şekilde anlaması önemlidir. 🧐

Tedarikçiler ve sizin aranızda bir röle olarak, sizi temsil edebilmek ve üretici firmalarla sizin adınıza konuşabilmek için hedeflerinizi ve pazarlama stratejinizi belirleyebilmelidir. Seçiminizi yapmadan önce farklı acentelerle görüşmek için zaman ayırın. Kiralamak istediğiniz acentenin gerçekten sizinle aynı dalga boyunda olduğundan emin olmalısınız.

Ürünleriniz hakkında mükemmel bilgiye sahip bir uzman

Bir dropshipping ajanın ana rollerinden biri , ürünlerin teslimat yerine gönderilmeden önce kalitesini sağlamaktır. Bu, onun adına, sattığınız ürünler hakkında mükemmel bir bilgi birikimine sahip olduğu anlamına gelir. Pazarınıza ve gereksinimlerinize hakim olacak olanı dikkatlice seçin.

dropshipping ürün temsilcisi

Örneğin, BT araçlarını pazarlıyorsanız, temsilcinizin bu evrene mükemmel bir şekilde hakim olması ve tedarikçinin ürünlerine aşina olması önemlidir.

Aslında, çoğu tedarikçi genelci olsa da, yine de belirli bir ürün türünde uzmanlaşanlar vardır. Bu durumda, temsilciniz, seçilen stoksuz satış tedarikçisi tarafından kullanılan hammaddelerin uygunluğunu doğrulayabilmelidir . 🤝

Acentelerin genellikle mükemmel bir adres defterine ve geniş bir üretici ağına sahip oldukları da belirtilmelidir. Bu nedenle piyasadaki en iyi ürünleri bulmanız, satışlarınızı artırmanız ve tüm stoksuz satış faaliyetlerinizi gerçekleştirmeniz için çok faydalı olacaktır. Bu, faaliyet sektörünüzde uzmanlaşmış bir acente kiralamak için ek bir nedendir .

Malların ithalat-ihracında deneyimli bir acente

Görevini verimli bir şekilde yerine getirmek için, stoksuz satış tedarik acenteniz , malların ithalat-ihracatı alanında kapsamlı deneyime sahip olmalıdır . Gerçekten de çok karmaşık yasalarla yönetilen bir alandır ve doğaçlamanın orada yeri yoktur. Hukuki ve idari evrenin yanı sıra uluslararası taşımacılık hakkında da mükemmel bir bilgi gereklidir.

ithalat ihracat Dropshipping ajanız

Dropshipping ajanız, ürünleri satın almadan ve göndermeden önce doğru sertifikaları, doğru lisansları ve gerekli patentleri aldığından emin olmalıdır. ✍️

Anlayacağınız gibi, bir stoksuz satış acentesi seçimi hafife alınmamalı, iyi bir iş ortağı bulmak için yukarı yönde titiz araştırma çalışmaları yürütme meselesidir.

Çinli bir ajan mi yoksa başka bir ülkeden bir Temsilci mi seçiyorsunuz?

Dropshipping’i besleyen ürünler çoğunlukla Çin’den gelir ve çoğu durumda dropshipping ajanız doğrudan orada kurulur ve görev yapar. Bununla birlikte, bazıları tedarik acentesi hizmetlerini diğer ülkelerden (Hindistan veya Japonya gibi) sunmaktadır.

Seçiminizi yapmadan önce, hangi tedarik acentesinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu değerlendirmek için bu iki acente türü arasındaki temel farkları bilmek önemlidir.

küresel stoksuz satış acentesi Dropshipping ajan

Çinli tedarik acenteleri çoğunlukla Çin ürünlerini pazarlama ve ithal etme konusunda uzmanlaşmıştır . Diğer pazarlar hakkında çok az bilgiye sahipler. Yabancı acenteler ise sadece Çin pazarını iyi tanımakla kalmaz, aynı zamanda diğer Asya ülkelerinden ürün ithal etme konusunda da iyi bir hakimiyete sahiptir.

Son yıllarda bu ülkeler ciddi rekabet avantajlarına sahip oldukları için ilgi uyandırmıştır. Faaliyet türünüze bağlı olarak, seçiminizin uzman bir Çin acentesi mi yoksa potansiyel olarak size diğer ilginç pazarlara erişim sağlayabilecek genel bir yabancı acente mi olması gerektiğini değerlendirmeniz gerekir. 📈

Çinli acenteler yerel muhataplar olduklarından, ürünleri bulmak ve bunları test etmek için alternatif tedarikçilere gitmeyi daha kolay buluyorlar, bu da bu açıdan büyük bir zaman tasarrufu olabilir .

e-ticaret acentesi bul Dropshipping ajanızi bulun

Ayrıca, birçok tedarikçi ve üretici ile aynı dili ve kültürü paylaşmaktadırlar. Bu nedenle, Çin ve Avrupa ülkeleri arasında var olan standartlardaki farklılıkları yönetmek için kullanılırlar (bu, ürünlerinizin şüphesiz ki amaçlandığı).

Çinli bir acente, tedarikçilerin niyetlerini de yorumlayabilir, bu açıdan tedarikçilerle olan ilişkilerinizi geliştiren akıcı bir iletişimin garantörüdür . Aslında, yalnızca kültürel farklılıklarımızdan kaynaklanan yanlış anlamaları ve yanlış anlamaları gözlemlemek nadir değildir. İyi iş ilişkileri sürdürmek çok önemlidir! 🌍

Yabancı bir acente durumunda, aynı hizmetler için daha fazla ödeme yapmayı bekleyin. Bu fark, özellikle tedarik acentesinin konumu ile tedarikçiler arasındaki mesafe ile açıklanmaktadır.

Ancak, çoğu durumda bu acenteler kusursuz ve çok rekabetçi hizmet sunar. Kısacası, seçiminizi ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve aynı zamanda elinizdeki finansal olanaklara göre yapın.

Güvenilir Bir Dropshipping Ajanı Bulun

güvenilir damla ajanı

İnternette satış yapmak başlı başına bir meslektir, kendinize empoze etmek ve iyi bir karlılık sergilemek için ilke ve kodlara hakim olmalısınız. Bir tedarik acentesi bulmak başlı başına zor değildir, ancak Shopify veya WordPress’inizde canlı ve csv dosyası ile stoklarınızı yönetebilecek , yetkin, güvenilir bir kişi bulmak  başka bir konudur.

Bu nedenle, iş ortağınızı seçmeden önce metodik olmak ve her uygulamayı dikkatlice analiz etmek önemlidir. Nihai hedefinizin, sadakat oluşturmak  için müşterilerinize kusursuz bir alışveriş deneyimi sunmak olduğunu unutmayın . 🎯

Sonuç olarak, eğer bir stoksuz satış dropshipping ajanı,  muhtemelen zaten  birçok satış yapmışsınızdır. Kaynak bulma konusunda akıllıca bir seçim her şeyi değiştirebilir, iyi düşünün!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin