pasif-gelir-logo

Oberlo bitti ! Dsers Geldi !

oberlo bitti
Özet
Oberlo bitti ! Dsers Geldi ! -Pasif Gelir

Shopify tarafından devralınmasının ve birkaç yıllık iyi ve sadık hizmetin ardından, ünlü Oberlo Dropshipping eklentisinin artık sonu geldi.

Önde gelen e-ticaret platformu Shopify, satış uzantısı Oberlo’yu kapatıyor. Dropshipping işini AliExpress üzerinden yapmak için uygulamayı kullanmak isteyen satıcılar, 1 Kasım’dan itibaren artık uygulamayı Shopify App Store‘da bulamayacak.

Bu, Shopify’da Dropshipping’in sonu mu? 

Shopify’ın e-ticaret yazılımını kullanan çevrimiçi stoksuz satış satıcıları için Oberlo, yıllardır Aliexpress’den ürün ithal etmek için çok popüler bir eklenti olmuştur. Kullanıcılar, ürünleri kolayca ve hızlı bir şekilde Shopify mağazalarına aktarabilir ve binlerce Çinli tedarikçinin envanterinden doğrudan satabilir. Açıkçası, bu uygulama ithal edilmeye hazır, son derece geniş bir ürün yelpazesini düşük fiyatlarla sunuyordu. Not: Dikkatli olun, stoksuz satışın bile geçerli kuralları ve yasaları vardır! 

Uygulama mağazasından zaten kaldırılmış bir Dropshipping uygulaması

Oberlo, Litvanyalı bir girişim tarafından oluşturuldu ve Shopify tarafından 2017 yılında yaklaşık 14,3 milyon avroya (15 milyon dolar) satın alındı. Ancak, Mayıs ayından bu yana uygulama liste dışı bırakıldı. Satıcılar artık onu App Store’da bulamaz veya başka kaynaklardan yükleyemez.

OBERLO, 15 HAZİRAN’DA KALICI OLARAK KAPANDI.

Halihazırda Oberlo eklentisine sahip bir Shopify hesabınız varsa, bundan yararlanmak için 15 Haziran’a kadar vaktiniz vardı. Bu tarihten itibaren uygulama kaldırılmıştır ve veriler ve hatta geçmiş kaybolacaktır. 

Ne yazık ki, Oberlo uygulamasının kapanmasının kesin nedeni çok net değil.

Oberlo sitesinde yer alan bir blog gönderisi hakkında biraz daha bilgimiz var: “Bu ürünün kullanımdan kaldırılması olağan bir durumdur ve satıcılara, nerede olurlarsa olsunlar müşterilerine ulaşmak için en iyi çözümleri sağlamayı amaçlamaktadır. »

Kısaca bu “maliyetleri durduruyoruz” demektir. 

Oberlo’ya alternatif uygulamalar var mı?

Aliexpress’den Shopify’a ürün aktarmak için başka uygulamalar da var.

Listede, başka bir ortak tarafından geliştirilen bir stoksuz satış çözümünü kullanabilirsiniz: DSers. Oberlo kullanıcıları artık yalnızca birkaç tıklamayla geçmiş verilerini, ayarlarını, ürünlerini otomatik olarak taşıyabilir ve liste verilerini DSers uygulamasına aktarabilir. E-ticaret yazılım sağlayıcısı, stoksuz satış ürün tedarikçileri için başka birçok uygulama da sunar. Bu uygulamayı kullanmak istemeyen satıcılar başka bir stoksuz satış uygulaması bulabilir ve verilerini manuel olarak taşıyabilir.

SHOPİFY, DSERS ADLI BAŞKA BİR STOKSUZ SATIŞ UYGULAMASINI KULLANMANIZI ÖNERİR.

DSers uygulaması, AliExpress ile entegrasyon, toplu sipariş işleme ve ek özellikler gibi Oberlo ile aynı özelliklere sahip olacaktır. Şu anda uygulama aracılığıyla ürünlerini satan 150.000’den fazla satıcı var. Tıpkı Oberlo gibi, ücretsiz abonelik ve aylık veya yıllık ücretli seçenekler sunar.

Oberlo bitti ! Dsers Geldi ! -Pasif Gelir

Oberlo Abonelik geri ödemeleri

Şirket, “15 Haziran’da kalan tüm Oberlo abonelik planları iptal edilecek ve etkilenen hesaplar, kullanılmayan abonelik günleri için geri ödemeler veya Shopify uygulama kredileri alacak” dedi. Kullanıcılar ayrıca ücretsiz plana yükselterek abonelik planlarını hemen iptal edebilirler.

Oberlo nedir?

Oberlo, Shopify SaaS CMS tarafından sunulan bir eklentidir . Bu, E-Ticaret platformunun kullanıcılarının stoksuz satış yapmasına olanak tanır .

Eklenti , stoksuz satış (dropshipping) yapan satıcıların, bu çevrimiçi satış yöntemini seçmelerine olanak tanıyan genel bir pazar yeri olan Çin devi Aliexpress’den malzeme almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor .

Bu nedenle Oberlo, daha sonra çevrimiçi mağazanızda satışa sunabileceğiniz ürünleri doğrudan Aliexpress’den içe aktarmanıza olanak tanır. Stoksuz satış tedarikçisi daha sonra teslimatı yönetir.

Bu eklenti , çevrimiçi satışta yeni olan ve henüz kendi ürünlerini sunmayan genç E-tüccarlar için ideal bir çözümdür. Oberlo ile yüzlerce ürünü Shopify mağazanıza aktarabilirsiniz. Birkaç dakika içinde seçilen ürünler satış için entegre edilebilir. Böylece Oberlo, E-Ticaretinize ürün eklemek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır.

Bilmeyenler için: Shopify, ayda 29 dolardan başlayan fiyatlarla sunulan bir E-Ticaret SaaS platformudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Misyonumuz

Misyonumuz, modern ücretli köleliğin zincirlerini kırmak için mücadele eden gelir kaynaklarına ekstra pasif gelir eklemek istiyen ziyaretcilerimizi bu hedefleri doğrultsunda yönlerdirmek ve yardımcı olmak.

En son makaleler

Shopify'ı 3 AY İÇİN Ücretsiz Deneyin